پرونده هسته ای بهانه است / آمریکا یی ها از پیروزی انقلاب ایران ناراحتند

غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس شورای اسلامی، روز دوشنبه در دیدار "احمد اسماعیل آمت" نایب رئیس کنگره ملی خلق چین، با اشاره به فشارهای آمریکا به جمهوری اسلامی ایران، گفت پرونده هسته ای یک بهانه است، آنها اساسا از پیروزی انقلاب ایران ناراحت هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، در ابتدای این دیدارکه در حاشیه هفتمین اجلاس انجمن مجالس آسیایی برای صلح انجام شد، دکتر حداد عادل از سطح مناسبات دو جانبه و همکاری های دو کشور در عرصه های منطقه ای و بین المللی ابراز خرسندی کرد.

رئیس مجلس گفت: مناسبات بسیار مستحکم کنونی دو کشور بر تمدن کهن و روابط تاریخی و دیرینه دو ملت بنا نهاده شده است که هنوز ظرفیتهای فراوانی برای توسعه و گسترش در کلیه زمینه ها دارد.

وی در ادامه با اشاره به تاسیس نهاد مجمع پارلمانهای آسیایی در اجلاس تهران اظهار اطمینان کرد، با تحکیم وتقویت پایه های این نهاد مهم، مجمع پارلمانهای آسیایی در تحولات این قاره و صحنه جهانی نقش موثری ایفا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان فشارهای آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران پیرامون پرونده هسته ای کشورمان خاطر نشان کرد: پرونده هسته ای ایران بهانه ای برای فشار آمریکاییها به ایران است، آنها اساسا از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ناراحت هستند.

بر اساس این گزارش، احمد اسماعیل آمت نایب رئیس کنگره ملی خلق چین نیز دراین دیدار با اشاره به سابقه دو هزار ساله دوستی میان دو ملت گفت: این روابط نه تنها در راستای مافع دو کشور، بلکه در فرهنگ و تمدن جهانی نیز نقش موثری داشته است.

اسماعل آمت همچنین با اشاره به پرونده هسته ای ایران گفت: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حق ایران است و این مساله له باید از طریق گفتگو و توسل به شیوه های مسالمت آمیز و دیپلماتیک حل و فصل شود.

نایب رئیس گروه ملی خلق چین افزود: چین تلاش خواهد کرد این موضوع هر چه سریعتر از طریق سیاسی حل گردد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با استقبال از تاسیس مجمع پارلمانهای آسیایی درتهران گفت: تاسیس این نهاد گام مهمی در تقویت همکاریهای پارلمانی در آسیا  است و پکن درسالهای آینده نقش خوبی برای تقویت و تحکیم آن ایفا خواهد کرد.

کد خبر 406168

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha