دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور، با اشاره به روابط و پیوندهای تاریخی و مشترکات و علائق فرهنگی و مذهبی مردم ایران و کویت گفت: ایران و کویت دو کشور دوست و برادر هستند و باید تلاش شود سطح روابط دو کشور در زمینه های مختلف به سرعت به میزان علاقه و ارتباط میان دو ملت ارتقا یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهور ظهرامروز در دیدار جاسم محمد الخرافی رئیس مجلس کویت با اشاره به تلاش دشمنان ایران برای ایجاد اختلاف میان ملت های مسلمان از جمله در فلسطین، لبنان و عراق تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید برای ایجاد وحدت میان گروههای مختلف اسلامی تلاش کنند و جمهوری اسلامی ایران از هرگونه ابتکار عمل در این زمینه استقبال می کند.

دکتر احمدی نژاد گسترش هر چه بیشتر روابط کشورهای منطقه و همچنین تقویت ارتباط و رفت وآمد میان مسئولان دو کشور را ضروری دانست و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با کویت در زمینه های اقتصادی، صنعتی، کشتیرانی و همچنین همکاری های امنیتی تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به نظرات مطرح شده ازسوی هیات کویتی، نقش مجالس آسیایی و اسلامی را در عرصه های بین المللی بسیار مهم دانست و با اشاره به قدرت فروان کشورهای آسیایی و اسلامی گفت: باید از این ظرفیت به نفع ملتها و کشورها و تامین امنیت در منطقه استفاده کرد.

جاسم محمد الخرافی رئیس مجلس کویت نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه مهم جمهوری اسلامی ایران در مسائل منطقه ای و بین المللی بر علاقمندی دولت و ملت کویت برای گسترش هرچه بیشتر روابط با ایران تاکید کرد و گفت: حوادث اخیر در عراق و فلسطین و لبنان و تلاش دشمنان برای ایجاد تشنج و اختلاف در منطقه نیازمند همکاری بیشتر کشورهای منطقه است و جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی در این زمینه دارد.

الخرافی همچنین وحدت امت اسلامی را در برابر توطئه دشمنان به ویژه صهیونیست ها خواستار شد و افزود: تشکیل اجلاس مجالس آسیایی در تهران نتایج بسیار مثبتی داشت و امیدواریم با فعال شدن این مجمع بتوانیم با وحدت و یکپارچگی در برابر توطئه دشمنان وارد عمل شویم و مسائل و مشکلات منطقه را حل کنیم.

کد خبر 406345

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =