چشم اندازها و راهکارهای برنامه فلسفه برای کودکان بررسی می شوند

نشست گروه فکر پروری در کودکان و نوجوانان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی روز پنجشنبه 25 آبان ماه با حضور اساتید و کارشناس فعال در عرصه فلسفه برای کودکان و نوجوانان در محل پژوهشگاه برگزار می شود.

سعید ناجی مدیر گروه فکرپروری در کودکان و نوجوانان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این نشست به مناسبت گرامیداشت روز جهانی فلسفه برگزار می شود اما گرایش آن پرداختن به "فلسفه برای کودکان" است.

وی گفت: از آنجا که ما بیشتر گرایش کاربردی فلسفه را در نظر داریم "فلسفه برای کودکان" را یک از رویکردهای کاربردی فلسفه می دانیم. اساتید و کارشناسان شرکت کننده در این نشست به بررسی پیشرفتها، دستاورها و چشم اندازهای برنامه فلسفه برای کودکان در ایران و جهان پرداخته و امکانات اجرای این برنامه را در ایران ارزیابی خواهند کرد.

دکتر قائدی، دکتر صفائی مقدم، دکتر مرعشی، دکتر خسرو نژاد، دکتر مکنون، دکتر خلیجی، دکتر مفتاح  برخی از شرکت کنندگان و سخنرانهای این نشست محسوب می شوند که تحت عنوان چشم اندازها و راهکارهای برنامه فلسفه برای کودکان و نوجوانان در ایران و جهان برگزار خواهد شد.

مسئول گروه فکرپروری در کودکان و نوجوانان پژوهشگاه علوم انسانی در رابطه با تغییر نام این گروه از گروه فلسفه برای کودکان و نوجوانان به گروه فکرپروری در کودکان و نوجوانان یادآور شد: برای نامگذاری این گروه ابتدا اقدام به ترجمه عنوان انگلیسی آن کرده و Philosophy For Children را به فلسفه برای کودکان ترجمه کردیم، این در شرایطی است که در ایران اکثریت فلسفه را به مکاتب فلسفی شناخته و این امر موجبات سوء تفاهم را فراهم می کند و این تفکر را به وجود می آورد که هدف این گروه آموزش مکاتب فلسفی به کودکان است.

وی افزود: هدف ما از نامگذاری اولیه گروه به گروه فلسفه برای کودکان و نوجوانان ترویج نحور تفکر فلسفی یا فلسفه ورزی بود، اما اعضای این گروه تصمیم گرفتند نام گروه را به فکرپروری تغییر دهند که در هر دو حالت هدف این گروه آموزش مهارتهای فکری کودک و پی گیری تفکر فلسفی است.

کد خبر 406383

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =