مردم قضاوت کنندگان واقعی در خصوص عملکرد شورای چهارم هستند

تبریز – رییس شورای اسلامی چهارم شهر تبریز گفت: مردم قضاوت کنندگان واقعی در خصوص عملکرد شورا هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، یک صد و هشتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی تبریز که در واقع آخرین جلسه این شورا در دوره چهارم بود، یکشنبه با نطق پیش از دستور جعفر مدبر و بررسی لوایح شهرداری برگزار شد و تا ظهر امروز در صحن علنی این شورا ادامه یافت.

مردم قضاوت کنندگان واقعی در خصوص عملکرد شورای چهارم هستند

شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی دور چهارم تبریز، ضمن گرامیداشت روز جهانی مساجد و بیان اینکه باید در توسعه مساجد و تبدیل آن ها به مراکز فرهنگی و مذهبی تلاش کنیم، روز پزشک را تبریک گفت و با تکیه بر عملکرد شورای چهارم اظهار داشت: ما در این دور، با افزایش تعداد اعضا، شورای ۲۱ نفره با اختلاف نظرهای متعدد را تجربه کردیم اما با این حال، در جلسات سعی کردیم با حفظ آرامش و متانت، حرمت ها و رفتارها را کنترل کنیم و تشویش آن چنانی در جلسات رخ نداد و رفتارهای غیراخلاقی ندیدیم و این یکی از مزیت های شورای چهارم بود.

وی در ادامه با تکیه بر تبیین عملکرد، جلسه ها، لوایح و مصوبه های شورای چهارم ابراز داشت: ما ۶۵ جلسه، ۲۲۰ لایحه و سه طرح مصوب در سال اول، ۶۷ جلسه و ۲۱۳ مصوبه در سال دوم، ۵۵ جلسه و ۱۶۰ لایحه در سال سوم و ۳۴ جلسه و ۵۶ مصوبه داشتیم و یک طرح را به تصویب رساندیم و ۹ جلسه برای تصویب بودجه و چهار جلسه برای تعرفه محلی برگزار کردیم و یکسان سازی حقوق و مزایای کارکنان شهرداری، کارخانه زباله سوز و تولید انرژی پاک از مصوبه های این شورا بوده است.

دبیری با اشاره به ایجاد مرکز همایش های بین المللی برای اجرا و برگزاری رویدادهای مهم برای تمام هنرمندان، هنردوستان، سرمایه گذاران و تجاّر، مقاوم سازی اتوبان پاسداران و آسفالت مسیر خاوران گفت: اجرای این طرح ها موجب رضایت مندی مردم، اهالی باسمنج و کاهش تصادف های مرگبار شده است و پروژه های دیگر نیز در جهت توسعه و رونق تبریز انجام شده است و جا دارد شرایط مناسب برای گردشگران ایجاد شود.

وی به راه اندازی خط یک متروی تبریز، پارک موزه دفاع مقدس، تسویه وام های گرفته شده، باز پرداخت بدهی های برجای مانده از قبل نیز اشاره و تصریح کرد:شورای چهارم در کنار جنبه های مثبت و منفی اش، عملکرد قابل توجهی دارد و این گونه نیست که ما خودزنی و سیاه نمایی کنیم و بگوییم شورای چهارم قابل دفاع نیست.

دبیری ادامه داد: پروژه های عمرانی اولینی دیگر برای تبریز است و در این دوره، برای اولین بار پروژه های عمرانی با سرعت قابل توجهی انجام شد و این موضوع در طول تاریخ شهرداری تبریز بی سابقه است و در این دوره، از درآمد های پایدار بهره مند شده ایم و تقریبا ۸۵ درصد از درآمدهای ما ناپایدار بوده است، بهره مندی ما از درآمدهای پایدار کافی نوده، و دولت و مجلس باید در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند و راهکارهای ارزنده ای را تعیین و تعریف نمایند.

وی با تأکید بر اینکه توسعه شهر بر اساس انسان محوری است و در هر شهری که مشارکت های مردمی زیاد باشد آن شهر توانسته در جهت توسعه گام های بزرگی بردارد، ادامه داد: قضاوت کنندگان واقعی، مردم هستند و ما از عملکردمان دفاع خواهیم کرد و از اعضای شورا، مدیران و کارکنان شهرداری حلیت می طلبم و عذرخواهی می کنم و امیدوارم هم چنان با حفظ روابط دوستانه با یکدیگر، دست در دست هم دهیم و برای آبادانی و توسعه شهرمان بکوشیم.

پرداخت مطالبات مردمی و حقوق واجبه کارکنان در اولویت است

حسن اسوتچی دیگر عضو این شورا در مقام کنایه در خطاب به ششگلانی برای حمایت از شهردار تصریح کرد: ما در شورا و شهرداری انسان های سالم را مریض می کنیم و باید اول حقوق واجبه و مطالبات مردمی و کارکنان را بپردازیم و سپس به مسائل دیگر بپردازیم.

سنگینی دولت بر دوش شورا در امور شهری احساس می شود

فخر آذر دیگر عضو این شورا با بیان اینکه سنگینی دولت بر دوش شورا در امور شهری احساس می شود، اظهار داشت: دولت فقط، پُز امکانات ایجاد شده را می دهد و در عمل، خبری از حمایت نیست.

وی با بیان اینکه ما را متهم به هبه می کنند، گفت: اگر ما را متهم به حمایت از انسان های نیازمند می کنند، باکی نیست.

گفتنی است که علی شیاری تنها غایب آخرین جلسه شورای چهارم بود و در پایان این جلسه از نفرات برگزیده کنکور سراسری و قهرمان دو میدانی کشوری تجلیل به عمل آمد.

کد خبر 4064421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =