"اسماعیل هنیه" نخست وزیر فلسطین و "احمد قریع" رئیس هیئت مذاکره کننده جنبش فتح بعد از نشست امروز همه گروههای فلسطینی از جمله حماس و فتح در شهر غزه خاطرنشان کردند که فضای مثبتی برای موفقیت گفتگوها جهت تشکیل دولت وحدت ملی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، هنیه در کنفرانس مطبوعاتی خود در شهر غزه تاکید کرد: ما بعد از توافق با ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره چارچوب و ساختار کلی دولت آینده فلسطین تمایل فراوانی به مهیا کردن همه فاکتورها برای موفقیت رایزنی ها داریم.

نخست وزیر فلسطین درباره معیارهای تقسیم پست های وزارتی در دولت آینده فلسطین گفت: گفتگو درباره قواعد کلی در جریان است اما انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین در فلسطین پیشتر برگزار و نتایج به همراه داشته است.

وی این مطلب را اشاره به اتخاذ معیار تقسیم پست های وزارتی براساس حجم فراکسیون های پارلمالی در مجلس قانونگذاری فلسطین بیان داشت.

هنیه در پاسخ به سئوالی درباره نامزدی "محمد شبیر" برای  نخست وزیری دولت آینده گفت: زمینه تفاهم و توافق با ابومازن درباره اصول و ویژگی های شخصیت نخست وزیر وجود دارد و مسئله درحال بحث و بررسی است زیرا خواستار نخست وزیری متناسب با ماهیت طرح دولت آینده هستیم و درباره این مسئله اختلافی وجود ندارد.

از سوی دیگر، احمد قریع رئیس هیئت مذاکره کننده فتح در کنفرانس مطبوعاتی یاد شده گفت: خواهان تشکیل یک دولت خوب و برخوردار از اعتماد ملت فلسطین هستیم که بتواند با جهان خارج گفتگو کرده و محاصره تحمیلی علیه فلسطینی ها را بشکند، ما در برابر مرحله جدیدی برای حفاظت از ملت فلسطین و کاهش درد و رنج آنها قرار داریم.

کمیته مشترک جنبش های فتح و حماس امروز در شهر غزه نشست وسیعی را با نمایندگان همه گروههای فلسطینی درحضور نخست وزیر فلسطین به منظور رایزنی درباره جزئیات تشکیل دولت وحدت ملی، معیار سهمیه بندی و تقسیم پست های وزارتی برگزار کرد.

کد خبر 406486

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =