رییس اداره کنترل مالاریا وزارت بهداشت خبر داد؛

مشاهده ۴ مورد مالاریا در «خجیر»/ تشخیص با تاخیر خطرناک است

شناسهٔ خبر: 4065644 -
پردیس- رییس اداره کنترل مالاریا وزارت بهداشت از مشاهده ۴ مورد مبتلا به مالاریا در روستای «خجیر» از توابع پردیس خبر داد و تاکید کرد: در صورت تاخیر در تشخیص بیماری احتمال مرگ وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد رییسی بعد از ظهر دوشنبه در خصوص خطر ابتلا برخی اتباع افغان در روستای «خجیر» از توابع پردیس به بیماری مالاریا، گفت: بر اساس برخی گزارشات رسیده از سوی همکاران دانشکده پزشکی دانشگاه تهران و نیز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مبنی بر انتقال بیماری مالاریا از طرف برخی اتباع افغان که به تازگی به روستای «خجیر» وارد شدند، اقدام به نمونه برداری و ارزیابی به عمل آمد.

وی افزود: متاسفانه پس از بررسی و نمونه برداری، متوجه شدیم که بیمار در این منطقه داریم و این بیماری در منطقه به خصوص برای افرادی که به تازگی از مسافرت از افغانستان به این منطقه آمدند، وجود دارد.

رییس اداره کنترل مالاریا مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان این که خطر انتقال بیماری مالاریا در روستای «خجیر» وجود دارد، گفت: افرادی که به خصوص بدون محافظت بیرون از منزل خوابیده و در معرض نیش پشه باشند و یا احیانا در منازلی باشند که از توری و حفاظ مناسب برخوردار نباشد، در معرض انتقال این بیماری هستند.

رییسی افزود: ۴ مورد قطعی این بیماری در روستای «خجیر» مشاهده شد، البته بیماری بسیار ساده است، به خصوص اگر در موارد اولیه شناسایی شود، درمان ساده خواهد بود.

وی با هشدار نسبت به تاخیر تشخیص بیماری مالاریا گفت: در صورت تاخیر در تشخیص بیماری احتمال مرگ و میر نیز وجود دارد.

رییسی با تشریح ویژگی های این بیماری افزود: عزیزان در صورت مشاهده تب و لرز و یا علائم کسالت به سرعت به نزدیک ترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند، تا بدین طریق برخورد با بیماری ساده تر شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 5 =