نجات خلیج گرگان نیازمند برنامه فوری است/ عدم همراهی محیط زیست

گرگان- استاندار گلستان با تاکید بر اینکه خلیج گرگان نیازمند برنامه فوری برای نجات است از همراهی نکردن محیط زیست برای تحویل مطالعات خلیج گرگان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقلو صبح چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: در چهار سال دولت یازدهم ۹ هزار و ۶۰۰ پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزا با سرمایه گذاری ۵ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان اجرا شد.

وی افزود: با تأسی از شعار سال که مقام معظم رهبری آن را بنیانگذاری کردند، همچنان رویکرد دولت هم تدبیر و امید رسانی و هم تولید و اشتغال است.

استاندار گلستان با بیان اینکه در نتیجه رویکرد تمام اقدامات و عملیات در راستای این مسیر خواهد بود، ادامه داد: تا قبل از هفته دولت هشت هزار و ۳۰۳ پروژه افتتاح و کلنگ زنی شده بود.

وی اضافه کرد: در این هفته یک هزار و ۲۹۹ عنوان پروژه افزوده می شود.

صادقلو تصریح کرد: از این تعداد ۱۶۵ پروژه کلنگ زنی و بقیه افتتاح خواهد شد.

سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی در گلستان

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۵ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان هزینه هایی است که در این پروژه ها در وجه عمرانی و اقتصادی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در خیلی از شاخص ها گلستان در دولت تدبیر و امید شاهد تغییرات و ارتقا بود، گفت: نقش گلستان در امنیت غذایی کشور در سال ۹۲ حدود ۴.۳ درصد بود که الان ۷.۱ درصد است.

به گفته وی در حوزه فضای کسب و کار در جایگاه ۲۲ بودیم که الان به جایگاه ۱۳ رسیده ایم.

وی بیان کرد: در تولید محصول روزی ۳.۵ میلیون تن تولید داشتیم که امروز به ۴.۵ میلیون تن رسیده است.

استاندار گلستان افزود: در سال ۹۵ خارج از بودجه عمومی دولت یک شاخص خاص عملیاتی داشتیم که قریب به ۳۰۵ میلیارد تومان از محل تبصره ۳۶ که اسناد دولتی است برای زیرساخت ها استفاده کردیم.

وی ادامه داد: برای میگو حدود ۱۹ میلیارد تومان، دو میلیارد تومان برای زهکشی که ۵۲ هزار هکتار شروع شده و الان بیش از ۱۵ هزار هکتار عملیاتی شده که باید در اواسط سال ۹۷ این طرح را تمام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه آب منطقه ای بیش از ۳۲ میلیارد تومان برای زیرساخت ها از جمله سد نرماب اختصاص داده شد.

پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی سد نرماب

وی اضافه کرد: این سد را با ۲۳ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفتیم الان در پیشرفت ۷۵ درصدی هستیم.

صادقلو از سد نرماب به عنوان بزرگترین سد مخزنی استان نام برد و بیان کرد: این سد یک سوم جمعیت را آبرسانی می کند و در حوزه گردشگری و کشاورزی می تواند موثر باشد.  وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم تا نیمه اول سال ۹۷ بتوانیم این سد را آبگیری کنیم هرچند اکنون نیز از زمان عقب نیستیم.

استاندار گلستان در ادامه به وضعیت بحرانی خلیج گرگان اشاره کرد و گفت: از محیط زیست انتظار داشتیم با دستوری که از دکتر نوبخت گرفته بودیم، مطالعات کارشناسی نجات خلیج گرگان انجام شود.

صادقلو ادامه داد: متاسفانه مطالعات و دستورهایی که باید از سوی محیط زیست در اختیار قرار می گرفت انجام نشد.

وی با تاکید بر اینکه خلیج گرگان نیازمند برنامه فوری برای نجات ایت، گفت: با فوریت باید لایروبی کانال خوزینی و چاپاقلی انجام شود و استان این امادگی دارد و در نخستین دیدار با هیئت دولت دوازدهم، از دکتر کلانتری مجوز آن را گرفتیم.

کد خبر 4067301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =