در چهارمحال و بختیاری؛

بیکاری سبب افزایش مهاجرت جوانان از روستاها شده است

شناسهٔ خبر: 4067888 -
شهرکرد- معاون امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: بیکاری سبب افزایش مهاجرت جوانان از روستاها در این استان شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، گودرز امیری پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم تحلیف پنجمین دوره اعضای شورای شهر و روستای شهرستان شهرکرد اظهار داشت: شهرهای چهارمحال و بختیاری دارای محرومیت هستند و همچنین با توجه به زیاد شدن وسایل نقلیه خطرات زیست محیطی نیز به مشکلات این شهرها افزوده شده، که باید در جهت رفع معضلات تصمیمات و برنامه های قابل قبول، راه حل های علمی و منطقی صورت بگیرد.

وی با توجه به اینکه در چند دهه گذشته روستاها دارای امکانات مطلوبی نبودند، تاکید کرد: امروز به روستاها نگاه جدی تری شده و با این حال جوانان روستایی به سبب عدم اشتغال و کمبود خدمات مختلف به شهرها مهاجرت می‌کنند.

معاون امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری در ادامه تصریح کرد: مشکلات روستاهای سطح استان با همکاری، هماهنگی، برنامه های منظم و مشارکت مردم رفع خواهد شد و اعضای شوراهای روستا می‌توانند از این ظرفیت به نحوه مطلوب استفاده کنند.

امیری با بیان اینکه شوراهای شهر و روستا به سبب اینکه از بین مردم انتخاب می شوند از مشکلات مردم آگاه هستند، افزود: اعضای شورای باید در صدد رفع نیازها و مشکلات مردم شهر و روستا موثر عمل کنند چراکه مردم به آنها اعتماد کرده و از آنها انتظارات زیادی دارند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 6 =