رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اهر در جلسه کمیته هفته ازدواج مطرح کرد؛

ازدواج با مسائل حاشیه‌ای و غیرضروری مواجه است

شناسهٔ خبر: 4067936 -
اهر- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اهر گفت: متأسفانه امروزه ازدواج با مسائل حاشیه‌ای و غیرضروری و حتی دست و پاگیر زیادی مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جلیل علیجانپور شامگاه چهارشنبه در جلسه کمیته هفته ازدواج با اشاره به اهمیت ازدواج در جوانی، اظهار داشت: جوانی بهار عمر انسان است و در این دوران انسان سرشار از قدرت، نیرو، نشاط و شادابی بوده و به همین دلایل است که همیشه تأکید می‌شود ازدواج در این مرحله از عمر انجام شود تا آثار مفید و مطلوب آن در زندگی زوج‌های جوان خود را در نشان دهد و درنتیجه آن ایجاد نشاط اجتماعی و تربیت مطلوب نسل آینده است.

وی افزود: متأسفانه امروزه ازدواج با مسائل حاشیه‌ای و غیرضروری و حتی دست و پاگیر زیادی مواجه شده است که ادامه این روند آینده خوشایندی برای جوانان و جامعه ما به ارمغان نمی‌آورد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اهر ادامه داد: مواردی مثل مهریه سنگین، جهیزیه‌های کمرشکن، جشن عروسی مفصل همراه با رقابت‌های ناروا و اسراف فراوان و توقعات بیش‌ازحد برخی زوجین و خانواده‌ها ازدواج جوانان را با چالش‌ها و موانع جدی مواجه ساخته است، اما رجوع به دین و سنت گره‌گشای بسیاری از این معضلات است.

علیجانپور در انتقاد به مهریه سنگین دختران گفت: اسلام در انتخاب مهریه سفارش‌هایی دارد که می‌تواند گره‌گشا باشد، پیامبر اکرم (ص) درباره مهریه می‌فرماید: بهترین زنان امت من، زنانی هستند که مهریه کمتر و سیمای نیکوتری داشته باشند.

وی ازدواج را یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد آرامش و امنیت اجتماعی خواند و بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) در حدیثی دیگر فرمودند: هرگاه خواستگاری برای دختر شما نزدتان آمد که دین و امانت‌داری وی رضایت‌بخش بود، پس دختر خود را به او تزویج نمایید. در غیر این صورت فتنه و فساد در زمین پیدا می‌شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 3 =