رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره):

رفع مشکل مسکن مددجویان در گرو همکاری نهادهای مرتبط است

شناسهٔ خبر: 4067942 -
اراک- رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: رفع مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد از اولویت های این نهاد است که همکاری دستگاه های مرتبط برای تسهیل در این اقدام را می طلبد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید پرویز فتاح که روز چهارشنبه به استان مرکزی سفر کرده در دیدار با آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در اراک، ضمن بیان اینکه رفع مشکل مسکن مددجویان اولویت کمیته امداد است، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از دو هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد در استان مرکزی فاقد مسکن هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور افزود: چنانچه دستگاه های مرتبط ازجمله شهرداری‌ها زمین مناسب برای ساخت‌ و ساز مسکن مددجویان را در اختیار کمیته امداد قرار دهند این نهاد به سرعت به حل مشکل مسکن محرومان خواهد پرداخت.

فتاح بیان کرد: در سال گذشته سهم استان مرکزی از تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد، ۴۲۰ میلیارد ریال بوده که سه هزار مددجو از این تسهیلات بهره‌مند شدند و در کشور نیز ۳۵درصد از مددجویان خارج شده از چتر حمایتی کمیته امداد، به علت ایجاد اشتغال خودکفا و توانمند شدند.

وی خاطرنشان ساخت: خوشبختانه امسال تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد کشور دو برابر شده و از یک هزار میلیارد تومان به دو هزار میلیارد تومان افزایش یافته که زمینه مناسبی را برای ارائه تسهیلات به مددجویان متقاضی فراهم می کند و همچنین مستمری مددجویان کمیته امداد از ابتدای امسال سه برابر شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور تصریح کرد: از دیگر موارد مدنظر کمیته امداد کمک به اقشار کم برخوردار در روستاها و مناطق محروم و ایجاد اشتغال برای مددجویان روستایی است و در این زمینه بایستی برخی فرآیندهای بسیار سخت گیرانه اعطای تسهیلات برداشته شده و همکاری بیشتری صورت گیرد.

فتاح ادامه داد: در حال حاضر ۵۰۰ هزار حامی در سطح کشور در اجرای طرح های اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد همراهی داشته اند که سهم استان مرکزی در این میزان مشارکت، ۱۴ هزار نفر است.

وی اضافه کرد: اعطای تسهیلات ازدواج و جهیزیه به مددجویان تحت حمایت از دیگر اولویت‌های کمیته امداد است، چرا که ازدواج جوانان نخستین گام در توانمندسازی مددجو بوده و با فراهم شدن شرایط ازدواج، یک نفر و گاهی یک خانوار از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شده و خودکفا می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور افزود: در سال ۹۵، بیش از ۸۰ هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد به مشهد مقدس اعزام شده اند و تلاش داریم امسال این رقم به ۱۵۰ هزار مددجو افزایش یابد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 12 =