۵۹ درصد از مدارس تخریبی خراسان جنوبی نوسازی شد

بیرجند- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: تاکنون قریب به ۵۹ درصد کلاس های تخربی استان نوسازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا بیکی ظهر شنبه در افتتاحیه هنرستان ابوذر شهرستان بیرجند، اظهار کرد: یک هزار و ۴۸۵ کلاس تخریبی در استان خراسان جنوبی وجود داشته است که خوشبختانه سهم خوبی برای تجهیز و نوسازی این مدارس به استان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه تا کنون از مجموع کلاس های تخریبی ۸۵۹ کلاس نوسازی شده است، افزود: حدود ۵۹ درصد کلاس های تخربی استان نوسازی شده اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یک هزار و ۷۵۴ کلاس درس در استان نیاز به مقاوم سازی داشته است، گفت: تا کنون ۳۴ درصد این کلاش ها که ۵۹۰ کلاس را شامل می شود، مقاوم سازی شده است.

وی ادامه داد: در گذشته ۳۲ درصد کلاس های درس استان تخریبی بوده که خوشبختانه در حال حاضر آمار این کلاس ها به ۱۶ درصد رسیده است.

بیکی با بیان اینکه ۳۴ پروژه در هفته دولت در سطح استان افتتاح خواهد شد، عنوان کرد: از مجموع پروژه ها ۱۹ پروژه مربوط به شهرستان بیرجند است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص سامان دهی سامانه های گرمایشی مدارس تا کنون اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان اختصاص یافته است، افزود: در گذشته ۷۰ کلاس درس فاقد سیستم های گرمایشی بودند که این رقم در حال حاضر به چهار درصد رسیده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجموع تعداد ۱۰۸ پروژه احداثی، توسعه و تکمیل از ابتدای دولت یازدهم در استان به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت:  همچنین از ابتدای دولت یازدهم ۲۰ مدرسه تخریب و بازسازی و ۲۲ مدرسه مقاوم سازی شده اند.

وی ادامه داد: احداث ۲۰ سالن چند منظوره، شش خوابگاه دانش آموزی، دو سلف سرویس و دو سالن ورزشی از دیگر اقدامات انجام شده از ابتدای دولت یازدهم در استان بوده است.

بیکی با اشاره به اینکه در مجموع ۵۲۴ پروژه از ابتدای دولت تدبیر و امید در استان به بهره برداری رسیده است، افزود: این پروژه ها اعتباری بالغ بر ۷۷ میلیارد تومان در بر داشته است.

وی با بیان اینکه ۱۱ پروژه نیز در مهرماه سال جاری در استان به بهره برداری خواهد رسید، گفت: بهره برداری از ۴۵ پروژه و سامانه گرمایش مرکزی مدارس استان در هفته دولت و مهر ماه سال جاری اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۵۲۹ میلیون تومان داشته است.

کد خبر 4069688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =