۹۶۰۰ پروژه توسط دولت تدبیر و امید در گلستان افتتاح شد

گرگان- استاندار گلستان گفت: ۹ هزار و ۶۰۰ پروژه توسط دولت تدبیر و امید در گلستان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقلو، ظهر شنبه در مراسم افتتاحیه دانشکده تعاون دانشگاه جامع گلستان، یاد شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و اظهار کرد: یکی از این توفیقات در این ایام، افتتاح پروژه هایی است که از طریق دستگاه های مختلف اتفاق می افتد و این پروژه نیز یکی از آن ها است.

صادقلو ادامه داد: آنچه افتتاح می شود مربوط به دولت یازدهم است، در این دولت ۹ هزار و ۶۰۰ پروژه را افتتاح کردیم و تمام این پروژه ها در راستای توسعه و اقدامات اساسی بوده و می توان آن ها را راستی آزمایی کرد.

وی گفت: بسیاری از پروژه هایی که در دهه فجر یا هفته دولت افتتاح می شود، در توزیع متوازن استانی شکل گرفته است.

صادقلو تصریح کرد: در برخی از مناطق به دلیل نیاز، عقب ماندگی هایی وجود دارد و نیازمند پشتیبانی ها است، اما اگر نگاه عمومی وجود داشته باشد تناسب سازی و توازن بخشی در استان دیده می شود.

وی در خصوص سرمایه گذاری در استان گفت: در استان تعداد ۵۱ پروژه بالاتر از چهار میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته ایم.

وی افزود: در ۶ سندی که تدوین کردیم نقشه راه مشخص است و البته پشتیبانی هایی لازم است و باید از ظرفیت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی مضاعف استفاده کرد تا پیشرفت سریع تر حاصل شود.

استاندار گلستان اظهار کرد: تقسیم بندی نمایندگان استان در کمیسیون ها، معنادار و حساب شده است و ما نمایندگان پیگیری داریم.

مشکلات بین دانشگاه گلستان و منابع طبیعی با افتتاح سایت گلستان برطرف می شود

استاندار گلستان در خصوص افتتاح دانشکده تعاون اظهار کرد: علم نور است و افتتاح هر پروژه ای در این راستا نیز سودمند خواهد بود.

وی ادامه داد: دانشگاه هر پروژه ای را که پیش ببرد به دلیل نفع سازی قابل قیاس با دیگر سازمان ها نیست.

صادقلو به مشکلات بین دانشگاه گلستان و منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: با افتتاح این دانشگاه جامع مسائل بین این دانشگاه و منابع طبیعی برطرف خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: دانشگاه باید پژوهش محور باشد و توسط نسل سوم مدیریت شود تا با مشکلات مردم ارتباط داشته باشد.

صادقلو گفت: دانشگاه های ما با مدیریت نسل سومی دانشگاه فاصله دارند، اگر شتاب نداشته باشیم و وارد مشکلات مردم نشویم دانشگاه مورد تهاجم قرار می گیرد، و دچار قبض می شود.

استاندار گلستان تصریح کرد: مردم سرخنکلاته به دو پروژه کمربندی و دانشگاه چشم امید دارند، و پروژه ها باید سرعت پیدا کند.

صادقلو به دستگاه های اجرایی توصیه کرد که از تبصره ۳۶ استفاده کنند و افزود: ما در سال قبل، دریافتیم باید دولت را بدهکار کنیم و از ظرفیت تبصره ۳۶ استفاده کردیم و ۴۱۶ میلیارد تومان دستور ویژه گرفتیم که ۳۰۵ میلیارد تومان آن عملی شد.

وی ادامه داد: امسال نیز ۶۵۰ میلیارد تومان طی ۴۴ نامه برای زیرساخت ها در سفر نوبخت دستور گرفتیم و ۶ ماه بعد گزارش کار به ما داده خواهد شد.

استاندار گلستان گفت: ما هر چه بتوانیم از دانشگاه پشتیبانی می کنیم، و برای تکمیل این پروژه ها باید از تبصره ۳۶ استفاده کرد.

وی در پایان گفت: ما در استان، ۵۶ هزار شغل ایجاد کردیم و نرخ بیکاری از ۱۳.۷ به ۱۱.۸ رسید و هجوم فارغ التحصیلان این نرخ را در نوسان قرار می دهد.

کد خبر 4069713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =