دستگاه های اجرایی گلستان در حوزه اقتصاد مقاومتی ارزیابی شوند

گرگان- استاندار گلستان با تاکید بر اینکه رویکرد دستگاه‌ های اجرایی باید همسو با شعار سال باشد، خواستار ارزیابی استانی دستگاه های اجرایی گلستان در حوزه اقتصاد مقاومتی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقلو عصر سه شنبه در هجدهمین جشنواره شهید رجایی استان گلستان اظهار کرد: بر اساس آموزه های اسلامی، ایمان هر فرد با عمل صالح ارزیابی می ‌شود و خدمت صادقانه، صالح ترین عمل است.

وی از شهیدان رجایی و باهنر به عنوان مدل و سیره خدمت صالحانه نام برد و افزود: عملکرد این دو شهید بزرگوار پاسخگوی معیارهای نظری و عملی دستگاه‌ های اجرایی برای خدمت به مردم هستند.

استاندار گلستان با بیان اینکه راه سیستم کارمندی در کشور راه بهشت است، ادامه داد: در دولت یازدهم ۹ هزار و ۶۰۰ پروژه در گلستان افتتاح و کلنگ زنی شده است که بسیاری از آن ها پروژه های تاثیرگذار و زیرساختی هستند که با تلاش همین کارمندان و کارکنان دستگاه‌ های اجرایی رقم خورده است.

وی تاکید کرد: نقش این پروژه ها در استان و تاثیر آن بر روند توسعه باید تبیین شده و نقاط قوت و ضعف دستگاه های اجرایی از دل همین خدمات ارائه شده به مردم استخراج شود.

صادقلو به هدف برگزاری جشنواره شهید رجایی اشاره و اضافه کرد: در جشنواره شهید رجایی از یکسو باید از مدیران و کارکنانی که با تمام وجود برای مردم خدمت می‌ کنند، تشکر کنیم و از سوی دیگر این جشنواره باید به عنوان شاخصی برای ارزیابی، اصلاح امور مدیریتی و اجرایی باشد.

استاندار گلستان متذکر شد: خروجی این جشنواره باید شناسایی آسیب ها و ضعف های دستگاه اجرایی باشد و برنامه مدونی برای ترمیم این آسیب ها تدوین شود.

وی یادآور شد: در ارزیابی دستگاه های اجرایی استان، عملکرد دستگاه ها در اجرای براقتصاد مقاومتی لحاظ نشده و بیان می شود ارزیابی اقتصاد مقاومتی ملی است.

صادقلو تاکید کرد: رویکرد دستگاه های اجرایی استان باید همسو با شعار سال بوده و ارزیابی دستگاه های اجرایی استان در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی انجام شود.

وی با یادآوری اینکه شهار دولت دوازدهم «تدبیر و امید، تولید و اشتغال» است، گفت: اقتصاد مقاومتی باید زمینه ایجاد فرهنگ، روح و برنامه های دستگاه های اجرایی استان باشد.

استاندار گلستان افزود: عده ای می پندارند اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی، فقط اقتصادی است اما تحقق این مهم بیش از مقوله اقتصادی به موضوعات فرهنگی و پیوست های فرهنگی نیاز دارد.

دستگاه های اجرایی شرکت نکرده در جشنواره توبیخ شوند

وی با گلایه از شرکت نکردن ۱۵ دستگاه اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی گلستان، گفت: این اقدام جای توبیخ دارد و باید بررسی شود چرا این دستگاه‌ ها در جشنواره شرکت نکردند و به این ارزیابی کشوری اهمیتی نداده ‌اند.

استاندار گلستان با انتقاد از عدم اختیار مدیران استانی بانک‌ ها در ارائه تسهیلات و اجرای تاکید استانداران برای کمک به بخش‌های مختلف اقتصادی، گفت: متاسفانه این عدم تفویض اختیاربه مدیران دستگاه های اجرایی از سوی وزارتخانه ها و مدیران کشوری، برای استان‌ ها مشکلاتی را ایجاد کرده است.

صادقلو بیان کرد: مدیران دستگاه ‌ها باید با افزایش توان خود در اجرای مسئولیت‌ ها و قابلیت‌ های مجموعه خود در خدمت به مردم از دولت طلب افزایش تفویض را داشته باشند تا شاهد پیشرفت سریع استان باشیم.

کد خبر 4073251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =