راه‌اندازی دوره آموزشی مشترک فناوری فرهنگی در ۲ دانشگاه

همکاری مشترک ایران و کره‌جنوبی برای استفاده از ایده های تولید محصول در بازارهای جدید، در حوزه صنایع خلاق و فناوری‌های فرهنگی کلید خورد که براساس آن، دوره مشترک فناوری فرهنگی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد ملی نخبگان، در پی سفر هیات عالی رتبه ایرانی به کره جنوبی برای گسترش همکاریهای فناورانه، موضوع همکاری مشترک دو کشور در حوزه صنایع خلاق و فناوریهای فرهنگی مورد تاکید قرار گرفت.

محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دراین باره گفت: این همکاری مشترک در قالب حمایت از راه‌اندازی دوره مشترک فناوری فرهنگی توسط دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی در ایران و دانشگاه کایست (KAIST) کره جنوبی در سطح دانشگاهی و آموزشی محقق شده است.

وی با ببان اینکه برگزاری نشست مشترک فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق میان ایران و کره جنوبی در آذرماه سال گذشته سرآغاز همکاری میان شرکت‌های خلاق دو کشور برای استفاده از امکانات و قابلیت‌های یکدیگر بود، گفت: این همکاری هم در سطح استفاده از ایده‌ها، هم در بخش تولید محصول و هم در عرضه و فروش آن، ثمرات مفیدی برای طرفین به بار خواهد آورد. چرا که روند تکامل صنایع خلاق در کشورهای توسعه‌یافته حکایت از آن دارد که این صنایع جز در یک فضای تعاملی، یعنی تعامل بین افکار و اندیشه ها، ایده ها و فرهنگ‌ها، رشد نمی‌کنند.

سجادی نیری، تشکیل ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز را بر مبنای رویکرد فناورانه - تجاری در مقوله فرهنگ عنوان کرد و اظهار داشت: تدوین آئین‌نامه شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه ، مطالعات سیاست‌گذاری و تدوین شاخص‌ها، حمایت مالی از طرح‌های فناورانه و تجاری مرتبط، ایجاد زیرساخت‌های کارآفرینی، ایجاد مراکز نوآوری و حمایت از شتاب‌دهنده ها بخشی از فعالیت‌هایی است که در چارچوب مأموریت کلان در نظر گرفته‌شده برای گسترش فناوری‌های نرم و فرهنگی انجام‌گرفته است.

وی با اشاره به ایجاد کارگروه صنایع خلاق در معاونت علمی در راستای حمایت نظام‌مند از این حوزه، افزود: پویانمایی، بازی‌های ویدئویی و سینما از جمله حوزه‌های اولویت‌دار صنایع خلاق برای حمایت هستند و از آنجایی که کره جنوبی بیش‌ترین سهم در صنایع خلاق را دارد، گسترش روابط میان ایران و این کشور می تواند برای این بخش، مفید واقع شود.

کد خبر 4074929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =