پس از گذشت ۸ ماه؛

«سی ان ان» نامه خداحافظی اوباما به ترامپ را منتشر کرد

شناسهٔ خبر: 4078089 -
پس از گذشت ۸ ماه از خروج اوباما از کاخ سفید، یک رسانه آمریکا نامه وی خطاب به «دونالد ترامپ» را به عنوان نامه خداحافظی منتشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سی ان ان نامه ای را منتشر کرده که گویا نامه خداخافظی «باراک اوباما» و توصیه های وی به «دونالد ترامپ» است.

این نامه، آخرین مکاتبه مستقیم میان اوباما و ترامپ محسوب می‌شود که یک نسخه از آن برای انتشار در اختیار سی ان ان قرار گرفته است.

نامه اوباما به ترامپ به این شرح است:

بابت پیروزی شما تبریک می‌گویم. میلیون‌ها نفر به شما امید بسته‌اند و همه ما، به دور از وابستگی‌های حزبی، باید به گسترش رفاه و امنیت در طول دوران حراست شما امیدوار باشیم.

این یک اتاق منحصر به فرد است (اتاق بیضی در کاخ سفید که متعلق به رئیس‌جمهور است)، هیچ طرح روشنی برای موفقیت در آن وجود ندارد، بنابراین نمی‌دانم توصیه‌ای از جانب من بتواند برای شما مفید و سودمند باشد. با این حال اجازه بدهید چند نکته از دریافت شخصی خود در مدت هشت سال ریاست جمهوری را به شما ارائه دهم.

نخست؛ هر دو ما با شیوه‌های مختلفی و با خوشبینی تمام نسبت به آینده، سعادتمند هستیم. هرکسی به این اندازه خوش اقبال نیست. این به ما بستگی دارد تا هرکاری در توان داریم انجام دهیم تا پله‌های بیشتری برای موفقیت هر کودک و خانواده‌ای که به سختی تلاش می‌کند، فراهم کنیم.

دوم؛ رهبری آمریکا در جهان کنونی بسیار ضروری است. به ما بستگی دارد که از طریق اقدام و عبرت، برای حفظ نظم جهانی که از زمان پایان جنگ سرد در حال گسترش است تلاش کنیم و ثروت و امنیت ما به همین موضوع بستگی دارد.

سوم؛ ما به طور موقت این جایگاه را به دست آورده‌‎ایم. این موضوع موجب می‌شود ما پاسداران نهادهای دموکراتیک و سنت‌هایمان مانند حکومت قانون، ترک سرسپردگی به قدرت‌ها، حفاظت از برابری و آزادی‌های مدنی، باشیم.

صرف نظر از فشارها و دشواری‌های روزانه دنیای سیاست، این وظیفه ما است که دستکم ابزارهای دموکراتیک کشورمان را همان اندازه قدرتمند که تحویل گرفتیم، به نفر بعد تحویل دهیم.

و در نهایت نکته چهارم؛ در طوفان حوادث و مسئولیت‌ها، وقت کافی برای خانواده و دوستان صرف کنید. آنها شما را ناخواسته خشن می‌بینند.

میشل و من برای شما و ملانیا در این ماجراجویی بزرگ، بهترین ها را آرزو می‌کنیم و آماده هستیم به هر طریق که بتوانیم، به شما کمک کنیم.

موفق باشید و خدانگهدار

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =