اشراف اطلاعاتی پلیس؛ رویکرد اولویت دار در امور گمرکی

جانشین پلیس آگاهی ناجا گفت: پلیس درصدد است در کنار نظم و اقتدار، اشراف اطلاعاتی خود را نیز در گمرکات افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار مسعود منفرد در کارگاه آموزشی تخصصی طرح استقرار ناجا در گمرک شهید  رجایی بندرعباس گفت: پدیده شوم قاچاق، علاوه بر آثار زیانبار بر اقتصاد کشور که شاخص ترین اثر آن لطمه به اقتصاد کشور و تضعیف اقتصاد ملی است، اختلال درحوزه های امنیتی، اجتماعی و... از دیگر اثرات این پدیده است.

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، یکی از اولویت های نیروی انتظامی است به استقرار پلیس در گمرک با هدف سالم سازی فضای اقتصادی اشاره کرد و گفت: کلیه مسئولان اعم از ستادی و استانی بایستی با پلیس همگام بوده و اهتمام ویژه ای در این رابطه داشته باشند.

جانشین پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: پلیس درصدد است در کنار نظم و اقتدار، اشراف اطلاعاتی خود را نیز در گمرکات افزایش دهد.

وی درباره چگونگی استقرار ماموران پلیس و نیز آموزش آنها، گفت: ماموران پلیس باید هوشیارانه استقرار پیدا کنند و بعد از اینکه تمام مراحل قانونی و دستورالعمل ها ابلاغ شد آنچه وظیفه پلیس است با قاطعیت انجام دهد؛ همچنین استفاده از قوانین گمرکی و شیوه نامه خدمتی در گمرک باید جدی گرفته شود.

سردار منفرد تصریح کرد: امکانات لازم باید در اختیار مأموران قرار گیرد و همچنین با مد نظر قرار دادن بحث صیانتی و عقیدتی کارکنان نباید اجازه دهیم که مورد اتهام قرار گیریم.

سردار منفرد از استان هرمزگان به عنوان مهمترین استان برای پلیس، به منظور مبارزه با قاچاق کالا و ارز نام برد و گفت: هر برنامه ای در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شود اولویت با استان هرمزگان است.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: مهمترین هداف ما از استقرار پلیس در گمرک؛ سالم سازی فضای اقتصادی برای جامعه ، کمک به تولید داخلی و افزایش درآمدهای گمرک برای کشور است.

جانشین پلیس آگاهی ناجا گفت: هر چه پلیس وظایفش را مطلوب تر انجام دهد قطعا مخلان و متخلفان اقتصادی مجبور می شوند از طریق اقدام قانونی و انجام تشریفات گمرکی نسبت به واردات و صادرات کالاها اقدام کنند.

کد خبر 4078124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =