اعضای شورا نواقص را با نظارت آگاهانه و خیرخواهی برطرف کنند

اصفهان - رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: اعضای شورای شهر با دلسوزی، به نقاط قوت فعالیت های شهرداری توجه و اشکالات و نواقص را با نظارت آگاهانه و تذکر دلسوزانه و با خیرخواهی برطرف کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از دفتر آیت الله مظاهری، این مرجع تقلید در دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: شهرداری برای موفقیت در برنامه خدمت‌ رسانی به مردم و پیشبرد اهداف متعالی شهر، به کمک و یاری فکری و عملی اعضای شورای اسلامی شهر نیاز دارد.

وی تاکید کرد: اگر اعضای شورای اسلامی شهر با دلسوزی، به نقاط قوت فعالیت های شهرداری توجه و اشکالات و نواقص را با نظارت آگاهانه و تذکر دلسوزانه و با خیرخواهی برطرف کنند، همگی در عرصه خطیر خدمت به مردم موفق خواهند شد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با اشاره به رویکرد نظام جمهوری اسلامی به مسئولیت گفت: در نظام جمهوری اسلامی، مسئولان خادمان ملت هستند و طی تصدی خود و خدمت به مردم در امتحان الهی قرار دارند.

وی تصریح کرد: همانطور که خدمت به مردم، ثواب فراوانی دارد، کوتاهی در خدمت، بی‌ اعتنایی و ایجاد بُن ‌بست و کارشکنی در امور آنها، موجب غضب الهی است و عذاب اخروی به همراه خواهد داشت.

آیت الله مظاهری با تأکید بر اهمیت جایگاه شوراهای شهر در عرصه خدمت‌ رسانی به مردم و اصلاح و تنظیم امور شهری و شهرداری، ارزش والای خدمت به خلق خدا و رسیدگی به نیازهای مردم در تعالیم قرآن و عترت را یادآور شد و خطاب به اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان، افزود: اگر بتوانید با خدمت به مردم، گره‌ ای از مشکلات آن ها باز و دل آنها را شاد کنید و به اندازه توان، نارسایی ‌های موجود را رفع کنید، ارزش و ثواب آن بنابر تصریح روایات اهل‌ بیت (ع) از حج و عمره مقبول بالاتر است.

وی با اشاره به خطیر بودن مسئولیت و تعهد در قبال مردم و رأی دهندگان، گفت: اقتضاء دارد تا اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مسئولان شهری، اخلاص و تقوا را در تمام مواضع و اقدام های خود رعایت کنند.

این مرجع تقلید، استمداد دائمی از هدایت و توفیق الهی را ضروری دانست و افزود: همه باید برای برخورداری از هدایت الهی، خود را در معرض آن واقع کنند و با استمداد از پروردگار متعال و با دعا و توسل، خود را مشمول هدایت و توفیقات خداوند سازند.

کد خبر 4078127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =