رئیس فدراسیون سوارکاری: امیدوارم برای جام جهانی کسب سهمیه کنیم

رئیس فدراسیون سوارکاری با اشاره به میزبانی ایران برای مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ آلمان، ابراز امیدواری کرد که سوارکاری ایران موفق به کسب سهمیه جهانی شود.

مسعود خلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد روند حضور سواراکاران ایران در بازی های داخل سالن آسیا و همچنین میزبانی ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ که برای نخستین بار انجام می شود، توضیح داد. 

وی با اشاره به اینکه با جذب مربی خارجی برای تیم ملی سوارکاری در بخش پرش با مانع، فعالیت های این تیم به صورت منسجم تر پیگیری شد یادآور شد: یک سال پیش با تأیید مسئولین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش، سرمربی بلژیکی برای این تیم به خدمت گرفته شد، این سرمربی که خود مدال نقره المپیک را در اختیار دارد تا بعد از بازی های آسیایی اندونزی با ما قرارداد دارد و تا به امروز هم حضور مثمرثمری برایمان داشته است.

وی در این رابطه تصریح کرد: در آغاز کار یک تیم ۲۵ نفره در اختیار این سرمربی قرار گرفته شد تا تیم منتخب پرش از ارتفاع را برای اعزام های مختلف از آن انتخاب کنند. با گذشت یک سال بازی های داخل سالن آسیا، اولین رویدادی است که این تیم با این مربی باید در آن حضور پیدا کند. برای این اعزام با تأیید سرمربی تیم ملی، چهار سوار کار با اسب های شخصی خود در ترکیب تیم قرار گرفتند.

رئیس فدراسیون سوارکاری با بیان اینکه این تیم دوره تمرینی خود را در تهران و تحت کنترل و نظارت سازمان دامپزشکی سپری کرد، عنوان کرد: این کنترل و نظارت به این منظور بود که از سلامت اسب ها اطمینان کامل حاصل شود.

خلیلی با اشاره به اینکه از حدود دو هفته پیش اسب های سوارکاران ایرانی در قرنطینه بازی های داخل سالن آسیا مستقر شده اند، تأکید کرد: این برای نخستین بار است که سوارکاران ما در قالب کاروان ایران و با اسب شخصی خود در یک رویداد حاضر می شوند تا پیش از این برنامه منظمی برای اعزام ها نداشتیم ضمن اینکه سوارکارانمان با اسب قرضی در مسابقات شرکت می کردند. در واقع مشکلاتی که به خاطر قرنطینه وجود داشت محدودیت هایی را در این زمینه برای ما ایجاد کرده بود اما خوشبختانه از دو سال پیش با هماهنگی سازمان نظام پزشکی این مشکل تا حدی مرتفع شد، ضمن اینکه با دستور اخیر وزیر کشاورزی به سازمان دامپزشکی مبنی بر اینکه هر چه سریعتر باید مشکلات قرنطینه اسب ایران حل شود، امید بیشتری پیدا کردیم به اینکه هر چه بیشتر اسب های ما شرایط اعزام به خارج از کشور را پیدا کنند و متعاقباً سوارکاران خارجی نیز با اسب های خود به ایران بیایند.

وی با اشاره به حضور سوارکاران ایران در مسابقات بین‌المللی گفت: به دنبال حل شدن تقریبی مشکل قرنطینه اسب ایران، سه سوارکار ما در مسابقات ۵ ستاره قطر که بالاترین سطح مسابقات سوارکاری پرش از ارتفاع است شرکت کردند. همچنین در لیگ قفقاز هم نماینده ما حضور دارد و با حریفان خود رقابت می کند.

رئیس فدراسیون سوارکاری در این رابطه اظهار داشت: لیگ قفقاز، مسابقاتی است که با حضور نمایندگانی از کشورهای ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان، آذربایجان، ترکیه و روسیه برگزار می شود و ایران هم به عنوان کشور عضو این لیگ، صاحب نماینده در آن است. هر بار براساس محدوده مورد نظر فدراسیون جهانی، یک کشور میزبانی این رقابت ها را بر  عهده دارد تا پیش از این حضور نمایندگان ایران در این لیگ بدون محاسبه امتیاز بود اما با پیگیری های صورت گرفته این مشکل هم برطرف شده است.

وی همچنین با اشاره به میزبانی ایران در مسابقات بین‌المللی انتخابی جام جهانی ادامه داد: طی سال گذشته، سه بار برگزار کننده مسابقات بین‌المللی بودیم اما این برای نخستین بار است که این میزبانی با امتیاز انتخابی جام جهانی (۲۰۱۸ آلمان) همراه است. ایران به عنوان میزبان، نمایندگانی در این کشور دارد از جمله سوارکارمان در لیگ قفقاز که نفر دوم این مسابقات است، اگر در مسابقات تهران، سوارکاران ما عملکرد خوبی داشته و موفق باشند برای اولین بار می توانیم نماینده اعزامی به جام جهانی داشته باشیم.

خلیلی تاکید کرد: میزبانی های ایران برای مسابقات سوارکاری در مجموعه نوروزآباد انجام می شود؛ با دستور سلطانی فر این مجموعه برای مدت زمان طولانی از طریق شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در اختیار فدراسیون سوارکاری قرار گرفت. روی این مجموعه سرمایه گذاری زیادی کرده ایم تا شرایط آن برای برگزاری مسابقات بهتر شود. از ابتدای امسال سه میلیارد تومان صرف همین کار شده است و اینکه مجموعه را برای مسابقات انتخابی جام جهانی آماده تر کنیم. این مجموعه مجهز به پیست اسب دوانی و مانژ برای پرش از مانع است و هر جمعه نیز محل برگزاری رقابت های اسب دوانی است.

کد خبر 4079159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =