کنفرانس ملی هیدرولیک در اردبیل برگزار شد

اردبیل – شانزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران با حضور اساتیدی از دانشگاه IIT هندوستان به میزبانی استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه این کنفرانس به دستاوردهای علمی دانشگاه محقق اردبیلی اشاره کرد و گفت: در طی سه سال گذشته ۱۰۰ نفر هیئت‌علمی در این دانشگاه جذب شده‌اند.

گودرز صادقی با بیان اینکه در دو سال گذشته محقق اردبیلی در دانشمندان یک درصد برتر جهان و تولید مقالات یک درصد برتر حائز نقش بوده است، اضافه کرد: از سویی امسال بعد از دانشگاه تبریز در بین ۱۱ دانشگاه شمال غرب کشور موفق به کسب رتبه دوم اعزام المپیادی به مرحله کشوری است.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی دانشگاه اضافه کرد: در دو سال اخیر رتبه نخست مدیریت کاروان‌های راهیان نور حاصل‌شده و برنامه‌های فرهنگی متعددی نیز به اجرا درآمده است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه همکاری‌های مشترک علمی با کشور گرجستان آغاز شده است، ادامه داد: از سویی واحدهای جدید با هدف کاربردی کردن علم و ارتباط بیشتر جامعه و صنعت ایجاد شد.

به گفته صادقی تأسیس موزه تاریخ علوم که در سال ۹۴ رتبه برتر کشوری را کسب کره است و تأسیس آزمایشگاه تحقیقات مرکزی، تأسیس مرکز آپا، تأسیس مرکز تب و تندرستی، دفتر دفاع از حقوق زنان و کلینیک‌های تخصصی علمی از دیگر اقدامات دانشگاه است.

ضرورت مطالعه و نگه داشت مزیت‌های نسبی استان

در این مراسم معاون امور عمرانی استاندار اردبیل نیز با اشاره به مزیت‌های نسبی در اقلیم و جغرافیای اردبیل به ضرورت نگه داشت و مطالعه آن تأکید کرد.

جعفر فهیمی با بیان اینکه ۱۳۰ دهنه آب گرم معدنی، کوه سبلان، رود ارس، رود قزل‌اوزن و حتی سه گروه معیشت عشایر، روستایی و شهری مزیت‌های استان هستند، متذکر شد: ضروری است برای مطالعه مزیت‌ها و بهره‌گیری بهینه اقدام شود.

وی با بیان اینکه در بخش پروژه‌های  آبی ما نیازمند ارزیابی اثرات زیست‌محیطی هستیم، افزود: از سویی انتظار می‌رود در این راستا مهندسین مشاور فعالیت‌های میدانی خود را توسعه داده و مسائل علمی را تسری بخشند.

کد خبر 4080250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =