یکصد مصوبه هیات دولت حقوق مردم کردستان است / مردم باید اجرای مصوبات را دنبال کنند

دکتر محمود احمدی نژاد تاکید کرد: بیش از 100 بند مصوبه در بخش های گوناگون و در تمام زمینه ها به تصویب رسید و تصمیمات راه گشایی گرفته شده و این مصوبات حقوق مردم کردستان است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به استان کردستان، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور شب گذشته در پایان بیست و یکمین سفر استانی خود به استان کردستان در نشست خبری با خبرنگاران به تشریح دستاوردهای این سفر پرداخت.

رئیس جمهور با بیان اینکه در کشور ما دولت و ملت یکی هستند و دولت برآمده از مردم و مردم صاحب کشورهستند گفت: هنوز همه مسئولین و مردم از تمام ظرفیت ها و توانمندی های مناطق مختلف کشور مطلع نیستند و سفرهای استانی یک فرصت طلایی برای شناخت ویژگی های استانهاست.

وی با اشاره به سفر هیات دولت به استان کردستان افزود: بسیاری از زیبایی های استان کردستان ناشناخته است و تا قبل از این سفر ناشناخته تر بود و درباره مردم این دیار باید گفت که روحیه ایمان، وفا، هوشمندی، وطن دوستی، عشق به تعالی و پیشرفت کشور از ویژگی های بسیار ارزشمندی است که دراستان کردستان موج می زند.

احمدی نژاد با بیان اینکه مردم ایران همیشه در صحنه هستند و راجع به مهمترین مسائل جهانی اظهارنظر می کنند، خاطرنشان کرد: شعار مردم بر حمایت از انرژی هسته ای برای کسی که سیاست می فهمد این مسئله را نمایان می سازد که این شعار نشان از همبستگی ملی و مردم ایران دارد و اگر چه چند کلمه است اما در پس آن یک تحلیل عمیق سیاسی وجود دارد.

وی افزود: قدرت دولت منبعث از حضور ملت است. ملت از ما انرژی هسته ای را می خواهد و ما هم می ایستیم و به خواسته ملت احترام می گذاریم ملت از ما سلامت سیستم اداری، کرامت و خدمت را می خواهد ما هم آن را انجام می دهیم و این مسئله تمام طراحی های دشمن برای جلوگیری از پیشرفت ملت ما را خنثی می کند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه حضور و اقتدار ملی ما باعث شده دشمنان تسلیم عظمت ملت ما شوند گفت: دشمن به دنبال این است که خود باوری را از ما بگیرد و بین مردم تفرقه بیاندازد اما وقتی همه ملت یک شهر یک شعار سر می دهد این قدرت ملت نه تنها برای دشمن بلکه برای مردم هم آشکار می شود.

وی افزود: این تجمعات که در سفرهای استانی اتفاق می افتد موجب تقویت روحیه مردم و تضعیف روحیه دشمن می شود. دولت از مردم روحیه می گیرد و از حقوق ملت دفاع می کند و اگر مردم در صحنه حضور نداشته باشند مسئولان نمی توانند کار را به صورت صحیح انجام دهند.

احمدی نژاد با بیان اینکه سفرهای استانی تجلی بخش قدرت و اقتدار ملی است گفت: سفرهای استانی باعث می شود رئیس جمهور و هیات دولت بدانند تصمیمات چگونه گرفته می شود و چه اثری دارد تا در جهت رفع کمبودها و کاستی ها عمل کنند.

وی با اشاره به جلسه هیات وزیران در سنندج افزود: بیش از 100 بند مصوبه در بخش های گوناگون و در تمام زمینه ها به تصویب رسید و تصمیمات راه گشایی گرفته شده و این مصوبات حقوق مردم کردستان است و مردم باید اجرای آنها را دنبال کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: من از قبل به بزرگواری، حقیقت و صداقت این مردم ایمان و اعتماد داشتم و به تک تک مردم کردستان عشق می ورزم و پیوند عمیق کردستان در دفاع از عزت  و شرف ایران را دنیا مشاهده کرد.

وی افزود: حضور مردم در صحنه مسئولیت دولت را دوچندان کرد و دولت احساس تعهد بیشتری نسبت به مردم این دیار دارد.

"وقتی کسانی می خواهند در استان سرمایه گذاری کنند برخی ها از نادانی و بی اطلاعی از مقررات مشکل تراشی می کنند و باید همه مسئولان و مردم کمک کنند تا استان کردستان به جایگاه واقعی خویش برسد."

رئیس جمهور در خاتمه سخنان خود از روحانیت، مدیران، کارشناسان، استاندار، نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی، وزرا، اعضای دولت و رسانه ها تشکر کرد.

کد خبر 408047

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =