مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران:

هواپیماهای دست ساز کودکان شمال تهران به پرواز درآمد

شناسهٔ خبر: 4082821 -
شمیرانات- مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران از پرواز هواپیماهای دست ساز کودکان شمال تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر حسین چیذری پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد : اختتامیه دوره های آموزشی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برای گروه سنی۷ تا ۹ سال، در بخش های رباتیک، هوافضا، خلاقیت و... و نیز مراسم اختتامیه آن باحضور دانش آموزان و خانواده هایشان، مدرسین دوره ها، مدیر ومسئول آموزش مرکز علوم و ستاره شناسی تهران،‌ برگزار شد.

وی گفت: دربخش هوا فضا،۲۰ هواپیمای ساخته شده توسط دانش آموزان با پرواز اولین گلایدر بدون سازه آنها در محوطه مرکز علوم به نمایش گذاشته شد و دانش آموزان در این دوره با طرح موشک آبی ، راکت های پیشرفته ،روش ساخت انواع نمونه های بدون سرنشین و مونتاژ قطعات آن ، هواپیمای قناری۳۰ و ماشین تراست آشنا شدند.

مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران افزود: در بخش رباتیک دانش آموزان با ساخت ربات ها، اصول علم مکانیک، برق، رباتیک و برنامه نویسی با رایانه آشنا و برای شرکت در مسابقات ملی و بین المللی تشویق و ترغیب شدند.

وی خاطر نشان ساخت : بخش خلاقیت شامل روش های حل مکعب ۲ در ۲ بود و در پایان برنامه، دانش آموختگان دوره های آموزشی توسط مسئول آموزش معرفی و به آنها گواهی پایان دوره اهداء شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 7 =