در گفتگو با مهر مطرح شد؛

مجمع نمایندگان مازندران: تغییر احتمالی استاندار/ گزینه معرفی نشد

شناسهٔ خبر: 4084105 -
بابلسر- مجمع نمایندگان مازندران بابیان اینکه احتمال تغییر استاندار وجود دارد اما معتقدند هنوز گزینه‌ای در این زمینه معرفی نکرده‌ایم و به قطعیت نرسیدیم.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه مجمع نمایندگان استان مازندران ظهر دوشنبه باهدف بررسی مسائل و روند اجرای پروژه‌ها، اعتبارات و ظرفیت‌های اقتصادی مازندران در مجتمع بانک مسکن بابلسر پایان یافت.

برخی از نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره موضوعات مطرح‌شده در جلسه مجمع به اظهارنظر پرداختند.

حسین نیازاذری رئیس مجمع نمایندگان مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه نشست استانی مجمع نمایندگان مازندران باهدف بررسی و دستور کار قرار دادن مسائل ملی و پروژه‌های عمرانی و اقتصادی برگزارشده است افزود: در این جلسه سعی شد تا از آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی اطلاع کسب کنیم.

۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۵۷۰۰ پروژه

وی میزان بودجه سال جاری را هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای ۵۷۰۰ پروژه عمرانی اعلام کرد و گفت: گزارشی از آخرین وضعیت پروژه‌ها از سوی رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان ارائه شد و مجمع بنا دارد بخشی از تخصیص‌ها را از دولت پیگیری کند به‌ویژه پروژه‌هایی که مرتبط با اقتصاد مقاومتی است.

نیازاذری همچنین به دعوت از رئیس اتاق بازرگانی مازندران در جلسه مجمع نمایندگان اشاره و اضافه کرد: در ادامه از رئیس اتاق دعوت کردیم تا درباره صادرات، بحث‌های اقتصادی و توجه به بخش خصوصی گزارش ارائه دهد و در پایان جلسه به مسائل سیاسی و اجتماعی استان پرداخته‌شده است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در پاسخ به گزینه‌های احتمالی استانداری مازندران گفت: درباره معرفی گزینه و انتخاب استاندار فعلاً برنامه خاصی مجمع ندارد و منتظر دیدگاه دولت هستیم و تاکنون مشورتی نیز با دولت نداشته‌ایم.

جلسات با حرف درمانی سپری می شود

همچنین محمد دامادی نماینده مردم ساری و میان درود در مجلس نیز بابیان اینکه اشکال عمده جلسات در کشور نداشتن خروجی مناسبت است گفت: روند اداره کشور به‌گونه‌ای است که جلسات خروجی ندرد و بیشتر به حرف درمانی سپری می‌شود.

وی افزود: یاد گرفتیم که سخنوران خوبی باشیم اما در عرصه عمل میدان خالی است و اتفاق مثبتی رخ نمی‌دهد و برخی از پروژه‌های عمرانی ۳۰ سال طول می‌کشد.

دامادی با اشاره به اینکه الان فصل خوبی برای اجرای پروژه‌های عمرانی است به برپایی جلسات مختلف اشاره و اضافه کرد: چندصدجلسه در هراستانی گذاشته می‌شود اما می‌بینیم که در حوزه کشاورزی همان اتفاق رخ می‌دهد و باید پرسید در بخش اشتغال چه اقدامی انجام دادیم در بخش سیاست خارجی و وزارت خارجی چه گامی برداشتیم.

نماینده مردم ساری و میان درود ادامه داد: کشورهایی بازار گسترده‌ای دارند اما چه سهمی از بازارهای آن داشته و چه سهمی از اقتصاد بدون نفت داریم و در حال چرخیدن دور خود هستیم.

فقط شاخص ها را برای استانداری اعلام می کنیم/ گزینه معرفی نکردیم

دامادی درباره تغییر استاندار مازندران نیز گفت: مجمع نمایندگان درباره تغییر یا معرفی گزینه برای استانداری مازندران، دستور کاری ندارد و علاقه‌ای نیز نداریم اما ما شاخص معرفی می‌کنیم و هنوز در جلسه مجمع این شاخص‌ها مطرح نشده است و دولت باید درباره استانداران تصمیم بگیرد.

وی درباره عملکرد استاندار مازندران نیز گفت: هر فردی نقاط ضعف و قوتی دارد و باید این نقاط بررسی شود.

ولی‌الله نانواکناری سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران نیز درباره مصوبات جلسه مجمع نمایندگان در بابلسر گفت: قرار بر این شد بررسی‌هایی را در زمینه‌های مختلف داشته باشیم.

وی درباره معرفی گزینه‌هایی برای استانداری مازندران گفت: فعلاً گزینه خاصی نداریم و گزینه‌ای نداریم و قرار شد برای آینده تصمیمات داشته باشیم و پس از بررسی و وصول نتیجه اطلاع‌رسانی می‌شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 5 =