نماینده ولی فقیه در مازندران:

اجرای طرح هادی سبب دلگرمی روستاییان می شود

شناسهٔ خبر: 4084914 -
ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه اجرای طرح هادی در روستاها باعث رونق و دلگرمی می شود، خواستار تکمیل طرح های نیمه تمام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله طبرسی صبح سه شنبه در دیدار مسئولان بنیاد مسکن استان با اشاره به شناخت کامل خود از بنیاد مسکن وفعالیتهای این نهاد اظهارداشت: یکی از دغدغه های امام (ره ) بی مسکنی محرومین بود که به این خاطر بنیاد مسکن را تأسیس کرد و حضور نیروهای با انگیزه و متعهد در بنیاد مسکن یکی از برکات و حسنات این نهاد است که وظیفه این قشر زحمتکش کارهای خداپسندانه و جهادی است.

وی به عملکرد بنیاد مسکن در حوزه های مختلف اشاره وافزود: اجرای طرح هادی در روستاههای استان از فعالیتهای خوب این نهاد محسوب می شود و طرح مسکن روستایی، طرح گردشگری روستایی و سنددار کردن املاک را می توان از جمله عملکردهای خوب بنیاد مسکن در استان عنوان کرد .

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: روستاهایی در مازندران وجود دارد که در شرایط نامناسب و فاقد هرگونه خدمات رفاهی و تفریحی بوده که با همکاری و تلاش این نهاد خدمتگزار در حال حاضردر شرایط مطلوبی قرار دارد.

وی عنوان کرد: بنیاد مسکن اسلامی با هدف تهیه مسکن برای محرومان و مستضعفین به ویژه روستائیان و رفع فقر به فرمان امام راحل تشکیل شده است و درحال حاضر نیز تحت منویات مقام معظم رهبری و در چارچوب سیاست ها دولت حرکت می کند .

وی به اجرای طرح هادی به عنوان یکی از فعالیتهای مهم بنیاد در روستاهای استان  اشاره کرد وافزود: بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی و حفظ بافت‌های سنتی در روستاها کمک بزرگی به عمران وآبادانی، استقرار امکانات و توسعه گردشگری کرده است.

آیت الله طبرسی ادامه داد: اجرای طرح هادی  درروستاها باعث رونق و دلگرمی مردم میشود لازم است در اجرای هر چه بهتر این طرح در سطح روستاها از هیچ تلاشی دریغ نکنند و طرح های نیمه تمام به پایان برسد.

نماینده ولی فقیه در مازندران خدمت به مردم را یکی از عبادت های بزرگ برشمرد و گفت: نوع خدمت در بنیاد مسکن با توجه به خدمت در روستاها و اقشار کم درآمد ارزشمند است به همین دلیل شایسته است در جهت تامین مسکن اقشار کم درآمد و محروم تمام توان خود را به کار گیرد.

محمد خانی نوذری مدیرکل بنیاد مسکن مازندران نیز در این جلسه گفت: بنیاد مسکن پس ازتشکیل به فرمان تاریخی حضرت امام (ره) با توجه به اساس نامه بنیاد توجه به محرومین ومستضعفین ورفع محرومیت از جامعه را دردستور کارخود قرارداد.

وی گفت: حضور درمناطق جنگ زده وبازسازی آن مناطق، بازسازی نقاط حادثه دیده از بلایای طبیعی در استان وخارج از استان (سیل، زلزله و..)، ساخت مسکن محرومین،بهسازی و بازسازی مسکن روستایی، اجرای طرح هادی و .... از فعالیتهای این نهاد است که با برنامه ریزی دقیق واستفاده ازامکانات ومنابع موجود برای عمران و آبادانی روستاها در حوزه های مختلف تلاش مضاعف خواهیم داشت.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 4 =