رئیس اتاق تعاون ایران:

۳۰ میلیون ایرانی تحت پوشش تعاونی ها هستند

شناسهٔ خبر: 4085322 -
ساری - رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به فعالیت ۱۱۰ هزار تعاونی در کشور گفت: ۳۰ میلیون ایرانی از خدمات این تعاونی ها بهره مند هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن عبداللهی بعدازظهر سه شنبه در جشنواره تعاونی های برتر مازندران شمار اعضای تعاونی های کشور را ۱۴ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: طرح سرشماری تعاونی ها از مهرماه سال جاری در کشور اجرا می شود.

وی عملکرد دولت یازدهم را در بهره گیری از ظرفیت های بخش غیردولتی و بهبود کسب کار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: ایجاد فرصت های برابر اجتماعی، تقسیم عادلانه ثروت در تعاونی ها و جلوگیری از شکاف طبقاتی از مهمترین دستاوردهای تعاونی ها به شمار می رود.

عبداللهی، عدالت را از محوری ترین مسائل در دین اسلام بیان کرد و با اشاره به نقش تعاون در توسعه جامعه اظهار داشت: تعاون علاوه بر توسعه اقتصادی در توسعه اجتماعی نیز نقش آفرین است.

رئیس اتاق تعاون کشور بر لزوم توسعه اقتصاد غیردولتی تاکید کرد و افزود: رویکرد اجتماعی تعاونی ها امر مهمی است و تعاون می تواند برای تمام اقشار جامعه فرصت مناسب ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه آمار دقیقی از تعاونی ها در مرکز آمار و حساب های ملی وجود ندارد تصریح کرد: طرح سرشماری تعاونی ها از مهرماه سال جاری در کشور اجرا می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 8 =