اکران ۳ فیلم جشنواره بین المللی فیلم سبز در آمل

شناسهٔ خبر: 4086380 -
آمل - سه فیلم با موضوع محیط زیست در قالب ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در آمل به نمایش درآمد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن صادق نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل ظهر چهارشنبه در جشنواره بین المللی فیلم سبز در آمل اظهار کرد: محیط زیست در بعد محیط زیست انسانی و طبیعی دارای خطرات بسیاری است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل با بیان اینکه انسان در پیدایش محیط زیست طبیعی، هیچ دخل و تصرفی ندارد، ادامه داد: انسان خود به به این مهم  پناه می برد و امروز شاهد اتفاقاتی در محیط زیست هستیم که بسیار نگران کننده است.

وی با اشاره به اینکه ما رئیس طبیعت نیستیم بلکه جزیی از طبیعت هستیم، افزود: باید با طبیعت پیش برویم و سوخت خود را از درختان کهنسال و خشک تهیه کنیم

صادق نژاد با تاکید بر اینکه منابع بکر زیست محیطی نباید دچار تخریب شود، گفت: باید همگام با طبیعت پیش برویم اما اینک برای اکران فیلم های محیط زیست زمان مناسبی نیست و عدم مدیریت زمان، امکانات و پول در محیط زیست موجود نیست.

صادق نژاد با اشاره به اینکه مدارس و کودکان گروه های هدف ما هستند، ادامه داد:  دانش آموزان باید امروز زباله و حفاظت از گرگ و مرال را ببینند تا فردا در برنامه ریزی ها موفق تر باشند.

وی ادامه داد: مردم باید به فهم و درک محیط زیستی برسند که هر چیز باید در جای خود قرار گیرد و حتی حفظ یک گونه در چرخه طبیعی زندگی مشکلی نخواهد بود.

صادق نژاد با بیان اینکه ۱۴ هزار گونه مورچه در دنیا وجود دارد هر کدام وظیفه ای دارد، گفت: اصل ۵۰ قانون محیط زیست، حفاظت از محیط زیست است که وظیفه همگانی به شمار می رود.

وی تاکید کرد: شرایط فعلی رودخانه هراز ناشی از دخالت انسان در طبیعت است در حالی که براساس اسلام نیز آلوده کردن آن گناه است و نیز براساس قانون نیز جرم محسوب می شود.

گفتنی است دراین جشنواره سه فیلم در مورد حفظ محیط زیست در سالن ولی عصر (عج) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل به نمایش گذاشته شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 9 =