معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی لرستان:

بیشترین طلاق‌ها در سن ۲۵ تا ۲۹ سال صورت می‌گیرد

شناسهٔ خبر: 4086529 -
خرم‌آباد- معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان لرستان گفت: بیشترین طلاق‌ها در استان در رنج سنی ۲۵ تا ۲۹ سال صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابتسام داشی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه کاهش آسیب های اجتماعی گفت: لرستان جزو ۱۶ استان پرجمعیت کشور است و ۶۹ درصد جمعیت بین ۵ تا ۴۵ سال دارند، یعنی افرادی که واجد شرایط آموزش برای پیشگیری از طلاق هستند و ۲۴ درصد مجردین بین ۱۵ تا ۳۵ ساله هستند که نیاز به برنامه های مداخله ای دارند و تعداد آنها حدود ۴۲۸ هزار و ۳۴۲ نفر است.

وی ادامه داد: ۲۲ درصد جمعیت استان متاهلینی هستند که نیاز به آموزش دارند زیرا که طی ۱۰ سال گذشته آمار طلاق به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان لرستان با بیان اینکه نسبت ازدواج به طلاق از سال ۸۵ تا ۹۵ از ۱۰.۸ به ۵.۲ درصد رسیده است، تصریح کرد: این آمار را در ۶ ماهه اول سال ۹۶ در ازدواج کاهش و در طلاق رو به افزایش دانست.

داشی خاطرنشان کرد: شهرستان های دورود، بروجرد، کوهدشت و سلسله بالاترین آمار طلاق استان را به خود اختصاص داده اند و بیشترین طلاق ها در استان در رنج سنی ۲۵ تا ۲۹ سال و بیشترین طلاق ها در ۵ سال اول زندگی صورت می گیرد.

وی عوامل اجتماعی، فردی و اقتصادی را از علل مهمی دانست که در طلاق بالاترین نقش را ایفا می کنند.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی لرستان اضافه کرد: در سال ۹۵ و در سه ماهه سال ۹۶ حدود هزار و ۶۳۶ زوج متقاضی طلاق داشتیم و از هر ۱۰۰۰ نفر ۱.۹ نفر در استان طلاق می گیرند.

داشی ادامه داد: ۲۳ درصد از مجردین ما واجد شرایط آموزش هستند اما بیش از یک درصد را نتوانسته ایم آموزش دهیم و سال گذشته تنها ۳ هزار و ۹۹۰ نفر را توانستیم آموزش دهیم.

وی اظهار داشت: در همین راستا در ۴۰ مرکز آموزشی به ۲۵ هزار نفر را خدمات مشاوره ای ارائه داده ایم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 7 =