دبیر ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی یزد:

پروژه های بخش خصوصی باید اولویت های اقتصاد مقاومتی داشته باشد

شناسهٔ خبر: 4086723 -
یزد ـ دبیر ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان یزد گفت: پروژه هایی که از سوی بخش خصوصی ارائه می شود باید اولویت های اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا نصیری زاده عصر امروز در نهمین نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی که با موضوع ارائه پروژه های بخش خصوصی برگزار شد، اظهار داشت: پنج شرکت خصوصی پروژه های را برای اجرا پیشنهاد دادند که این پروژه ها باید اولویت های اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه چهار پروژه نیز از سوی سازمان صنعت و معدن ارائه شده است، ادامه داد: پروژه ها باید ارزآوری برای کشور داشته باشد و از خروج ارز نیز جلوگیری کند ضمن اینکه باید متناسب با سرمایه گذاری موجب اشتغالزایی شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد اضافه کرد: بر اساس دستور کار جلسه و سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، اعتباری از سوی ستاد راهبری برای پروژه ها در نظر گرفته نمی شود و باید از محل اعتباراتی که دیده شده است، اجرایی شود.

وی با بیان اینکه کمک های فنی و اعتباری اهرمی مناسب برای حمایت از بخش خصوصی اظهار داشت: بخش خصوصی می تواند از کمک های فنی و اعتباری برای دریافت تسهیلات اقدام کند و دولت یارانه سود را پرداخت کند.

دبیر ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی یزد عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل بودجه سال جاری ۲۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی استان می تواند به کمک های فنی اعتباری اختصاص پیدا کند که این میزان چیزی معادل ۸۰ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: اعتبارات این محل فرصت مناسبی است که باید در استان از آن استفاده کنیم چرا که می تواند بیش از اعتبارات سالانه برای استان منابع مالی جذب کند.

نصیری زاده با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه عنوان کرد: به دستگاه های استان ابلاغ شده تا پروژه هایی که می تواند مشمول اقتصاد مقاومتی و بهره مندی از کمک های فنی اعتباری باشد اعلام کنند تا از یارانه سود در این زمینه بهره مند شوند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 2 =