معاون دادگستری لرستان:

استفاده از مجازات جایگزین حبس منجر به کاهش آسیب‌ها می‌شود

شناسهٔ خبر: 4086899 -
خرم‌آباد- معاون فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان گفت: استفاده از مجازات جایگزین حبس، به کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی شاکرمی صبح امروز پنجشنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم با اشاره به اینکه بر اساس قانون می توان افرادی که به زندان محکوم می شوند را به جای حبس، در دستگاه ها و سازمان های ذی ربط به کار گیری کرد، اظهار داشت: سازمان های ذی ربط در این رابطه به کمنک بیایند تا باری از روی دوش زندان ها برداشته شود.

وی با بیان اینکه جایگزینی انجام خدمات عمومی به جای حبس در محکومیت ها و جرم های مدنظر قانون گذار به کاهش آسیب های اجتماعی برای خود فرد و برای جامعه کمک می کند، تصریح کرد: بسیاری از زندانیان جوان هستند و دارای مهارت و هنر هستند و می توانند برای جامعه مفید باشند.

معاون فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه باید به کاهش آسیب ها در جامعه ای که هر روز با یک نوع آسیب جدید مواجه می شود کمک کنیم، از دستگاه های اجرایی خواست تا ظرفیت های خود را برای استفاده از زندانیانی که دارای مهارت هستند، به دادگستری اعلام کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 0 =