آیت الله حسینی بوشهری:

حربه دشمن گرفتن باور از ملت‌ها است/ لزوم توجه به صحیفه سجادیه

شناسهٔ خبر: 4086969 -
قم - عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: از جمله نقشه‌ها و حربه‌های دشمنان گرفتن باور و هویت از ملت‌ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری قبل از ظهر پنج‌شنبه در دیدار اعضای کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با اشاره به تهاجم فرهنگی که علیه کشور صورت می‌گیرد، اظهار داشت: دشمن نقشه‌های شومی را برای اهداف ننگین خود دارد و از جمله این نقشه‌ها و حربه‌ها گرفتن باور و هویت از ملت‌ها است.

وی در ادامه با بیان اینکه نیازمند جهاد عظیم فرهنگی هستیم، تأکید کرد: در زمینه فرهنگی باید اقدامات و فعالیت‌ها به صورت عمیق و ریشه‌ای و تأثیرگذار باشد.

باید به نیازهای نسل جوان پاسخ داده شود

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه ضمن تأکید بر اینکه باید به نیازهای نسل جوان و نوجوان امروز پاسخ داده شود، ابراز کرد: در برگزاری کنگره باید توجه به صحیفه سجادیه به شکلی باشد که از طریق داستان و قالب‌هایی که برای این گروه سنی جوابگوست به این گروه‌های سنی عرضه شود و برای آنها قابل استفاده باشد.

وی در ادامه به فعالیت‌های بین المللی این کنگره اشاره و عنوان کرد: امروز مشتاقان مکتب اهل بیت(ع) به دلیل وازدگی از غرب مشتاق مکتب اهل بیت(ع) هستند.

آیت الله حسینی بوشهری همچنین با اشاره به معارفی که در صحیفه سجادیه آمده است بیان کرد: دوست و دشمن به این معارف الهی که در کتاب آمده معترف هستند و باید از ظرفیت‌های عظیم این کتاب برای آشنایی هر چه بهتر مردم با آن استفاده کرد.

ارسال ۸۰ مقاله به دبیرخانه کنگره امام سجاد(ع)

در ادامه این دیدار دبیر اجرایی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) طی سخنانی با اشاره به اینکه ۴۵ طلبه در مرکز تخصصی امام سجاد(ع) تحصیل می‌کنند، اظهار داشت: این تعداد در سطح سه و چهار مشغول آموختن دروس حوزوی هستند.

حجتالاسلام احمد پهلوانی با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در ۲۴ مهرماه در بندرعباس ابراز کرد: تاکنون طی فراخوان صورت گرفته ۸۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره رسیده است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 14 =