رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین:

اغذیه فروشی های قزوین زیر ذره بین نظارت قرار دارد

شناسهٔ خبر: 4087002 -
قزوین- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: با همکاری مشترک دامپزشکی شهرستان قزوین و اتحادیه اغذیه فروشان، نظارت بیشتری بر بهداشت فرآورده های خام دامی در اغذیه فروشی ها اعمال می شود.

عیسی غیاث یزدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اخیراً جلسه مشترکی با مسئولین اتحادیه صنف اغذیه فروشان در ارتباط با نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی مورد استفاده در اغذیه فروشی ها برگزارشد که مسئولین دامپزشکی مراتب نگرانی خود را در زمینه رعایت نشدن احتمالی دستورالعمل های بهداشتی در برخی اغذیه فروشی ها اعلام کردند.

وی گفت: واحدهای عرضه جوجه بریانی و جوجه بروستد که از اتحادیه اغذیه فروشی ها مجوز دریافت کرده اند، در مواردی اقدام به منجمد کردن و یخ زدایی غیر اصولی مرغ می کنند که این کار می تواند مخاطرات بهداشتی ایحاد کند و برخی گزارشها حاکی است که این واحدها اقدام به تهیه فرآورده خام دامی از واحدهای غیرمجاز می کنند که در صورت صحت آن می تواند سلامت مصرف کنندگان را به خطر اندازد.

غیاث یزدی با اشاره به نظر مثبت مسئولان اتحادیه در زمینه افزایش نظارتهای بهداشتی بر مراکز تحت پوشش افزود: مقررشداکیپ های گشت مشترک توسط کارشناسان اداره دامپزشکی و نماینده اتحادیه جهت نظارت بر اغذیه فروشان تشکیل شده و فعالیت واحدها تحت نظارت قرار گیرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 4 =