روح الله باقری

پیشوا- امام جمعه پیشوا ضمن انتقاد از پراکنده کاری در این شهرستان، گفت: در هیئات مذهبی و مساجد پیشوا مداحان و سخنرانانی دعوت می شوند که مشخص نیست با چه فرد و یا نهادی هماهنگ شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام روح الله باقری، پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا، طی سخنانی گفت: شورای فرهنگ عمومی عقبه قانونی و عقلی دارد که از نهادهای فرهنگی زیرمجموعه نهاد رهبری و دولت که وزارت ارشاد و کشور باشد، تشکیل شده است و می بایست مصوبات آن، اجرایی و عملیاتی و چرایی عدم اجرای مصوبات پیگیری شود.

وی افزود: مسئول پیگیری جلسات و مصوبات شورای فرهنگ عمومی و چرایی عدم اجرایی آن بر عهده دبیر آن یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و زیرمجموعه آن است که اگر وزارت ارشاد علی رغم همه دغدغه هایی که دارد بحث شورای فرهنگ عمومی را جدی بگیرد بسیاری از مشکلات آن برطرف خواهد شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا گفت: گاهی اوقات در جلسات شورای فرهنگ عمومی مسائلی مطرح می شود که ارتباطی با این شورا ندارند و می بایست در جلسات و توسط متولیان و بانیان خود، مطرح، چکش کاری و مصوب شوند.

باقری اضافه کرد: در این شورا، سیاست های کلان مانند ۱۵ خرداد که یک مسئله ملی، شهرستانی و منطقه ای است باید چکش کاری و روی آنها برنامه ریزی شود که هم برای کشور و هم برای شهرستان دستاوردهای مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

امام جمعه پیشوا با بیان این که متاسفانه در زمینه ۱۵ خرداد، کار جدی صورت نگرفته است، گفت: می بایست روی المان های مناسب در این‌منطقه به عنوان پایگاه و مبداء قیام که بتواند این رویداد تاریخی را در اذهان جلوه دهد، کار شود ولی متاسفانه چنین المان هایی نه در شهر بلکه در خود صحن مطهر امام زاده جعفر(ع) که محل شروع این قیام‌ است، نیز وجود ندارد.

وی گفت: شورای فرهنگ عمومی مسایل مختلف فرهنگی از جمله میزان گرایش جوانان به مساجد و نماز، آسیب های عزاداری ، مسایل ترافیکی و... را مورد آسیب شناسی قرار می دهد، این شورا قائم به شخص بوده و لازم است خود اعضای شورا در جلسات برای تصمیم گیری حضور یابند و از فرستادن معاون و یا جانشین خودداری کنند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا ادامه داد: ما مسئول تشکیلاتی می خواهیم، وقتی در نظام مسئولیتی را می پذیریم باید تشکیلات آن را هم پذیرا باشیم و اگر جلسه ای برگزار می شود در آن حضور داشته و یا عذر موجه برای عدم حضور داشته باشیم، در این شورا نیاز به کارگروه های تخصصی با حضور هنرمندان، صاحب نظران و اندیشه مندان شهرستان است تا مسایل مختلف قبل از ورود به صحن علنی شورای فرهنگ عمومی، در این کارگروه ها مطرح و بررسی شوند و سپس در شورا مطرح و مصوب شوند.

باقری افزود: متاسفانه پراکنده کاری در پیشوا بسیار زیاد است، مراسم و برنامه های مختلفی در هیئات مذهبی، مساجد و حتی صحن امامزاده برگزار و مداحان و سخنرانانی دعوت می شوند که مشخص نیست با چه فرد و یا نهادی هماهنگ شده است، با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم قرار داریم می بایست در دعوت از مداحان و سخنرانان هماهنگی و دقت لازم صورت بگیرد.

وی گفت: این حساسیت در مورد دعوت از سخنرانان سیاسی پررنگ تر است زیرا ممکن است مطالبی مخالف مصالح نظام و کشور در این سخنرانی ها مطرح شود که تبعات جدی در پیش داشته باشد.

کد خبر 4087013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =