فرماندار پیشوا :

آستان امامزاده جعفر(ع) به عنوان قطب فرهنگی استان تهران معرفی شود

شناسهٔ خبر: 4087110 -
پیشوا- فرماندار پیشوا گفت: معرفی آستان امامزاده جعفر(ع) به عنوان قطب فرهنگی موجب تقویت ابعاد قیام ۱۵ خرداد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدکرم محمدی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا بیان داشت:  از آنجا که قیام ۱۵ خرداد از حرم مطهر حضرت امامزاده جعفر(ع) شکل گرفته و مزار شهدای این قیام نیز در صحن همین امامزاده جای گرفته است، با کار و تلاش جدی برای معرفی این آستان مبارک به عنوان قطب فرهنگی استان تهران، می توان به اهداف مد نظر در بحث قیام ۱۵ خرداد ۴۲ نیز دست یافت.

محمدی افزود: اگر در بحث معرفی امامزاده جعفر (ع)  به عنوان قطب فرهنگی کار خوب و جدی صورت بگیرد به طور حتم به اهداف فرهنگی دیگر از جمله ثبت و معرفی پیشوا به عنوان پایگاه و مبداء قیام تاریخی ۱۵ خرداد نیز به راحتی دست خواهیم یافت.

محمدی گفت: در شورای فرهنگ عمومی شهرستان می بایست اولویت های فرهنگی مشخص و سپس بر روی آنها کار شود.

وی افزود: در بحث ۱۵ خرداد در شهرستان پیشوا، کارهای زیادی تا به امروز صورت گرفته است که اگر در این میان به المان های ۱۵ خرداد نیز پرداخته شود، در تقویت فعالیت های صورت گرفته و برنامه های پیش رو بی تاثیر نخواهد بود.

وی با اشاره به کمپین "نه به بنر" گفت: نهادینه کردن این مهم، علاوه بر کاهش هزینه های غیرضروری می تواند آثار مثبت روانی برای شهروندان در پی داشته باشد.

فرماندار پیشوا در ادامه به لزوم توجه به مساجد سطح شهرستان از جمله مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) در شهرک نقش جهان و کمک در جهت تکمیل احداث آن تاکید کرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 0 =