رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس:

رویکرد اصلی واحدهای صنعتی فارس صادرات باشد

شناسهٔ خبر: 4087113 -
شیراز – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: واحدهای صنعتی استان فارس با رویکرد صادرات محور نوسازی و بازسازی می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت فارس، علی همتی در بازدید از واحدهای تولیدی فعال حوزه صادرات و واردات در فارس، گفت: با توجه به اهمیت گسترش صادرات غیرنفتی و در راستای استفاده  فارس از ظرفیت‌های صادراتی و رفع موانع رشد، شرایط و رویکرد صادرات محور در کارگروه توسعه صادرات فارس مد نظر است.

همتی ضرورت تامین بخشی از نیازهای واحدهای تولیدی از طریق واحدهای تامین کننده استان را یاد آورشد و توجه به "زنجیره ارزش در صنعت  و معدن" را در راستای توان حداکثری تولیدات و افزایش اشتغال مورد تاکید قرارداد .

وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی استان فارس با رویکرد صادرات محور،  بازسازی و نوسازی می‌شود، گفت: ضرورت دارد سرمایه گذاری‌ها و تزریق منابع استان را به سمتی هدایت کرد که به ارتقا شاخصه‌های تولید و اشتغال و توسعه صادرات در بخش‌های مرتبط منجر شود.

همتی با بیان اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی استان فارس برای افزایش توان رقابت در بازارهای مختلف نیازمند تجهیز و نوسازی ماشین‌آلات است، گفت: واحدهای قدیمی استان که نیاز به ارتقا تولیدات دارد شناسائی شده و امسال با رویکردی متفاوت به دنبال احیاء آنها هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزایش صادرات غیرنفتی، برندسازی تولیدات استان،‌ هموار کردن مسیر ترانزیت کالا و احداث و تجهیز ترمینال برای توسعه صادرات و استفاده از ظرفیت‌های موجود تولیدات صادراتی را از اولویت‌های سازمان صنعت عنوان کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به پرداخت تسهیلات رونق تولید، بهترین و موثرترین راه برون رفت از مشکلات صنایع کوچک و متوسط افزایش کیفیت کالا با هدف عرضه محصول در بازارهای خارجی است؛ تولید در واحدهای صنعتی و معدنی باید آگاهانه و با مدیریت علمی و صحیح انجام و شناخت نیازهای بازار هدف در این امر اهیمت دارد.

همتی با تاکید بر لزوم فراهم کردن زمینه صادرات، گفت: باید در کنار افزایش کیفیت و رعایت استانداردهای جهانی، برای نفوذ به بازارهای جدید تلاش کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اعتقاد دارد واحدهای تولیدی این استان توان حضور و رقابت در بازارهای خارجی را دارد لذا با توجه به ظرفیت‌های تولیدی در بخش‌های مختلف، ضرورت دارد که تولید با نگاه صادرات محور باشد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 9 =