رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان مطرح کرد:

حمایت شورا از بازسازی سینماهای اصفهان/پیگیری بودجه سینما ساحل

شناسهٔ خبر: 4087266 -
اصفهان - رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان گفت: رویکرد شورای شهر پنجم حمایت از بازسازی سینماهاست و بر این اساس پیگیر بودجه مصوب برای کمک به بازسازی سینما ساحل هستیم.

فریده روشن پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر، در ارتباط با همکاری شورای شهر اصفهان در بازسازی سینماهای اصفهان از جمله سینما ساحل که قرار است از مهرماه آغاز شود، اظهار داشت: تعداد سینماهای شهر اصفهان با توجه به میزان جمعیت و سابقه فرهنگی این شهر شایسته پایتخت فرهنگی کشور نیست که باید برای این امر چاره اندیشی شود.

وی با بیان اینکه اکثر سینماهای اصفهان در خیابان چهارباغ عباسی جانمایی شده است، افزود: این موضوع عدالت محوری در راستای فراهم ساختن امکانات برای تمام شهروندان را زیر سوال می برد براین اساس باید سینماهای اصفهان از نظر کمی و کیفی ارتقا پیدا کند و تمام نقاط شهر را شامل شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای شهر اصفهان با تأکید بر اینکه جوانان نیازمند فضاهایی برای گذراندن اوقات فراغت خود هستند، ابراز داشت: در این راستا باید شرایط لازم با برنامه‌ریزی‌های مناسب فراهم شود که ساخت و تجهیز سینما و جانمایی در تمام سطح شهر اصفهان از جمله این موارد مهم است.

وی ادامه داد: امروزه در دنیای انقلاب الکترونیک جوانان از امکانات فضای مجازی مانند موبایل، کامپیوتر، لپ تاپ و غیره بیشترین استفاده را دارند و امکان مشاهده فیلم از این طریق نیز فراهم است اما به یقین فضای شور و نشاط در سینما متفاوت خواهد بود.

شرایطی فراهم شود تا جوانان از مشاهده فیلم در فضای سینما لذت ببرند

روشن با بیان اینکه باید شرایطی فراهم شود تا جوانان از مشاهده فیلم در فضای سینما لذت برده و آن را متفاوت از فضای خانه ببینند، ابراز داشت: از سال های گذشته بازسازی  سینماهای اصفهان با مدرنترین تجهیزات روز به طور جدی دنبال شده است و در این راستا سینما خانواده به شکل پردیس سینمایی چهارباغ بازسازی شد.

وی اضافه کرد: امسال بازسازی سینما ساحل نیز در دستور کار موسسه بهمن سبز حوزه هنری قرار گرفته است و شورای شهر نیز همانند گذشته از بازسازی و ساخت سینماهای اصفهان حمایت خواهد کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای شهر اصفهان تاکید کرد: بر این اساس در پی آن هستیم تا مصوبه ای که در سال گذشته در این ارتباط تصویب شده را پیگیری کنیم تا کمک موثری در راستای بازسازی و تجهیز  سینماهای اصفهان از جمله سینما ساحل داشته باشیم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 10 =