مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس:

هنرمندان پرشور نمایش درد را فریاد می کنند

شناسهٔ خبر: 4087271 -
شیراز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: تئاتر گوشواره، زینت و عامل نشاط محافل نیست بلکه هنرمندان پرشور آن درد را فریاد می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این آیین که شامگاه پنجشنبه پس از اجرای تئاتر خیابانی «گردابی چنین حایل» به کارگردانی محمد نعمتی در مقابل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس رسمیت یافت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: هزاره قبل از میلاد زمانی بود که سوفوکل تئاتر را میدانی برای عقل دانست، کارکردهایی دیگر این هنر را به مرور در دوران معاصر از یاد بردیم چراکه جدالی برای دین و عقل و احساس و عشق و... هست.

تئاتر گوشواره، زینت و نشاط آور محافل نیست

بهزاد مریدی با اشاره به اینکه امروز دیگر تئاتر گوشواره، زینت و نشاط آور محافل نیست افزود: تئاتر اکنون میدان درمان است که مدیران و مسئولان باید بدان اهتمام بورزند زیرا هنرمندان پرشور این هنر می توانند درد را فریاد کنند.

وی با تاکید بر اینکه هنرمندان تئاتر دانای درمان دردها هستند ابراز امیدواری کرد که هنرمندان هنر ششم که همه هنرها را در خود درهم آمیخته بیش از گذشته در نگاه مسئولان قرار گیرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس با بیان اینکه چهارمین جشنواره تئاتر استان فارس را تجربه می کند عنوان کرد: سالهاست که فرهنگ و ارشاد اسلامی دیگر میزبان جشنواره تئاتر نیست بلکه این خود تئاتری ها و انجمن های نمایش هستند که عهده دار میزبانی این رویداد می باشند.

مریدی ادامه داد: همه با نگاهی کثرت گرا و وحدت در کثرت کار می کنیم از این رو دیگر همه نگاه ها در دستان هنرمندان این بخش است.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان فارس هم در این آیین که با حضور رئیس مرکز هنرهای نمایشی برگزار شد، با توجه به اینکه تاریخ حیات تئاتر استان فارس ورق دیگری خورد و دوره ای دیگر را به پایان رسانید گفت: انجمن نوپای تئاتر استان از بدو تشکیل نخستین گام ها را برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد مهم تئاتری استان برداشت.

حمید وامق با اعلام اینکه پس از انتشار فراخوان بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فارس ۱۰۹ نمایشنامه به دبیرخانه ارسال شد افزود: با داوری میلاد اکبرنژاد، سعیدرضا خوش شانس و فرهاد ارشاد در نهایت ۷۷ متن برگزیده شد.

رقابت ها با دوستی و فضای صمیمیت برگزار شد

رئیس انجمن تئاتر استان فارس در عین حال با اعلام اینکه از متون پذیرفته شده ۵۳ اثر برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کردند افزود: ۲۷ نمایش از شهرستان ها و ۲۶ اثر از شیراز بود که در نهایت ۱۵ اثر برای حضور در بخش مسابقه انتخاب شد.

وامق رویکرد بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استان فارس را قانونگرایی، تکریم و انضابط عنوان کرد و گفت: در انتخاب داوران بر این مبنا توجه به ویژگی هایی از جمله دانش، تخصص و مقبولیت در جامعه هنری مورد نظر قرار گرفت.

وی در پایان از همدلی در این جشنواره خبر داد و افزود: مجموعه ای همراه منجر به فضای دوستی و رقابتی سازنده در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان فارس شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فارس با حضور ۱۵ گروه نمایشی و ۴۵ اجرا از ۲۰ تا ۲۳ شهریورماه جاری در ۴ تماشاخانه و سالن سبز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 12 =