کارگروه ویژه اشتغال وسرمایه‌گذاری درشهرستانهای کرمانشاه تشکیل شود

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه گفت: فرمانداران در شهرستانهای استان کرمانشاه، کارگروه ویژه اشتغال و سرمایه گذاری را ایجاد کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله رازانی امروز در نهمین نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: با تدبیر مدیریت ارشد استان یک کمیسیون تخصصی اقتصادی تشکیل شده است که در این کمیسیون تلاش می شود طرح ها و برنامه هایی که در کارگروه اشتغال مطرح می شوند در ادامه منجر به اشتغال زایی بیشتر برای جوانان کرمانشاهی شوند.

استاندار کرمانشاه افزود: یکی از ایده های خوب مطرح شده در این کمیسیون توجه به ویژگی ها و پتانسیل های هر  شهرستان در زمینه اشتغال زایی است. 

این مقام عالی استان عنوان کرد: هر کدام از مناطق استان دارای پتانسیل ها، استعدادها و ویژگی های خاص خود هستند به عنوان نمونه برخی شهرستانها دارای پتانسیلهای خوبی در زمینه فرش بافی، تولید عسل، گلیم بافی، تولید ابزار آلات موسیقی، چاقوسازی و ... می باشند.

وی ادامه داد: در این راستا باید با توجه به پتانسیل های هر شهرستان، یک یا چند رسته اشتغال زا تعریف شود و از توسعه آنها با جدیت حمایت کرد.

دکتر رازانی تاکید کرد: برنامه های هر شهرستان باید محوریت اشتغال و با توجه به ویژگی های و استعدادها هر منطقه تدوین شود. 

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: اولویت اصلی استان اشتغال است و اعتبارات شهرستان ها باید در حوزه هایی مصرف شود که برای جوانان ایجاد اشتغال در پی داشته باشد و به رونق اقتصادی کمک می کنند.

این مقام عالی استان با تاکید بر این موضوع که فرمانداران نقش بسیار تعیین کننده ای در این زمینه دارند اظهار داشت: فرمانداران در شهرستان ها کارگروه ویژه اشتغال و سرمایه گذاری را ایجاد کنند و تمامی منابع و امکانات موجود را برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی به کار گیرند.

وی در دنباله سخنانش گفت: اشتغالزایی لزوماً نیازمند سرمایه گذاری‌های بزرگ نیست و بسیاری اوقات می‌توان با سرمایه های کوچک برای افراد بسیاری ایجاد اشتغال کرد و افراد را از مصرف گرایی به سمت تولید، اشتغال و توسعه هدایت کرد.

دکتر رازانی افزود: به عنوان نمونه در روستای ساتیاری، یک تعاونی تولید نان سنتی ایجاد شده که نان های تولیدی آن به کرمانشاه، تهران و حتی کشورهای اروپایی صادر می شود. بانوانی که در این واحد مشغول به کار هستند با ۴ ساعت کار روزانه از یک درآمد مناسب برخوردار شده اند.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش کشاورزی را استعداد ویژه استان معرفی کرد و گفت: برخورداری از اقلیم مناسب، و منابع آبی خوب و زمین حاصلخیز، کشاورزی را به استعداد اول استان بدل کرده است.

وی افزود: برای توسعه این بخش باید به دنبال ایجاد شهرک های دامپروری و یا گلخانه ای بود. شهرک قارچ ماهیدشت یک نمونه موفق از این دسته است که زمینه اشتغال حدود ۵۰ نفر از فارق التحصیلان حوزه کشاورزی را فراهم کرده است و باید این تجریه های موفق دوباره تکرار شوند.

این مقام عالی استان تصریح کرد: مدیریت ارشد استان از ایجاد شهرک های اینچنینی در قالب کمک های فنی و اعتباری و فراهم کردن زیرساخت ها کمک خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این موضوع که استان خواهان کسب درآمد از محل تغییر کاربری ها  نیست اظهار داشت: یک کارآفرین با سرمایه گذاری به دنبال ایجاد اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی است و بنابراین برای تشویق بیشتر باید روند تغییر کاربری با کمترین مبلغ و در صورت امکان بدون هزینه صورت گیرد.

 در ادامه این نشست موضوع کوتاه کردن روند بررسی فرایندهای صدور مجوزها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این نسشت مقرر شد دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز تا حداکثر ۱۵ روز پس از دریافت درخواست ها به این درخواست ها جواب بدهند و عدم پاسخ به منزله ی تایید خواهد بود.

همچنین مقرر شد یک هیئت حل اختلاف سه نفره متشکل از دستگاه متقاضی، دستگاه صادرکننده مجوز و نماینده استانداری تشکیل شود و به موارد خاص رسیدگی کنند.

کد خبر 4089956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =