۱۳پروژه سرمایه گذاری گردشگری شرق استان سمنان در حال اجرا است

شاهرود - معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی سمنان بابیان اینکه۱۳پروژه سرمایه گذاری گردشگری شرق استان در حال اجرا است، گفت: ارزش این سرمایه گذاری ها ۴۰۰میلیارد تومان برآورد می شود.

محمد طاهریان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه ۱۳ پروژه سرمایه گذاری در شرق استان سمنان با ارزش سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان در دست اجرا هستند، ابراز داشت: احداث مجتمع خدمات رفاهی و گردشگری، ایجاد کمپ گردشگری مجن، خرقان ایجاد اکو کمپ درمنطقه توران، ساخت مجتمع خدمات رفاهی مجن، احداث اکو کمپ در بیارجمند و احداث هتل در شاهرود از جمله پروژه های موجود برای سرمایه گذاری محسوب می شوند.

 وی افزود: پروژه جنگل ابر با همکاری شرکتی وابسته به آستان امام خمینی(ره) به صورت جدی پیگیری می شود که طی آن مجموعه گردشکری بزرگ شامل فضای اقامتی، تفریحی در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار ساخته خواهد شد که در حال حاضر مطالعات این طرح در دست اقدام است.

۱۳۰ میلیارد تومان تفاهم نامه گردشگری برای شاهرود در دست اجرا است

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی سمنان با بیان اینکه شاهرود بعد از شهمیرزاد رتبه دوم تقاضای گسترش فضاهای گردشگری را دارد، ابراز داشت: هشت تفاهم نامه سرمایه گذاری به ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان برای شاهرود در آخرین همایش امضا شد که خوشبختانه پنج طرح به مرحله فراهم شدن عملیات اجرایی رسید.

 طاهریان ادامه داد: در همایش گردشگری فرصت هایی از جمله احداث هتل چهار ستاره در شهر شاهرود، راه اندازی منطقه نمونه گردشگری کالپوش، ساخت اکو کمپ در منطقه طرود با هدف توانمند سازی جوامع محلی، احداث اکو کمپ گردشگری کوهستانی در منطقه تاش برای توسعه ورزش های کوهستانی، احیا کاروانسرای عباس آباد و خانه تاریخی عطاردی مطرح شد.

وی افزود: با توجه به اینکه دو محور گردشگری شاهرود-بسطام و شاهرود- مجن از جمله پر ترددترین مسیرهای گردشگری استان سمنان محسوب می شود  و از سوی دیگرتقاضای سرمایه گذاری این محدوده بیش از جاهای دیگر وجود دارد لذا کار مطالعاتی آن انجام و به نتایج خوبی رسیده است که اکنون در مرحله ارائه سناریوهای گردشکری، تعریف پروژه و هماهنگی زیر ساخت های موجود قرار دارد.

بهره برداری از ۲۰ واحد بوم گردی تا پایان سال جاری

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی سمنان، ابراز داشت: مطالعات گردشگری کل استان در دستور کار قرار دارد که در این راستا برای محور سمنان- مهدیشهر نیز کار مطالعاتی آن انجام شده و تا کیاسر ادامه دارد و برای محدوده گرمسار نیز مسیر رودخانه بنه کوه برای سال جاری اگر تامین اعتبار صورت گیرد مطالعات آن هم انجام خواهد شد.

طاهریان در ادامه تصریح کرد: طرح جامع گردشگری در استان سمنان هنوز به نتیجه مطلوب و تصویب نهایی نرسیده است لذا با همکاری فرمانداری ها و استفاده از طرح محور گردشگری با رویکرد اجرای پروژه، برش شهرستانی آن تعیین خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چه تعداد پروژه برای کل استان سمنان منظور شده است، افزود: بالغ بر ۶۰ پروژه در حوزه گردشگری تعریف شده است که تاپایان سال جاری سه پروژه با متوسط سرمایه گذاری ۱۰ الی ۳۰ میلیارد تومان افتتاح می شود.

 طاهریان در ادامه بیان کرد: پروژه هایی با سرمایه گذاری در حوزه بوم گردی در دستور کار قرار دارد این سرمایه گذاری های اندک و پر بازده با همان فضای موجود تجهیز می شود و در کل استان بیش از ۱۲۰ واحد بوم گردی وجود دارد که تا پایان سال حداقل ۱۵ الی ۲۰ واحد دیگر به آن ها اضافه می شود.

کد خبر 4092167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =