به همت موسسه موعود؛

نشست «راز تکرار عزاداری و ذکر مصیبت همه ساله» برگزار می شود

شناسهٔ خبر: 4092337 -
نشست صد و پانزدهم موسسه موعود به موضوع «جرائم جنسی و بی پناهی کودکان» اختصاص دارد. پس از این نشست، اسماعیل شفیعی سروستانی با موضوع «راز تکرار عزاداری و ذکر مصیبت همه ساله» سخنرانی می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، کودکی، دورانی خاص، حسّاس و سرنوشت ساز است و کیست که بتواند این موضوع را انکار کند؟ دورانی سرشار از عشق، شادمانی و شور زندگی. حال کودکی را تصور کنید که تمام این نشاط و سرزندگی اش به یکباره از او گرفته شود. خاموش شود، بشکند و در انتها جان دهد... . نامش را «خشونت جنسی علیه کودکان» گذاشتند اما کاش نامش را جنایت می گذاشتند. جنایتی که طبق آمار، هر روز در گوشه ای از دنیا جان کودکی را می گیرد و خارج از آمار، روح کودکان بی صدای دیگری را نابود می کند.
نمونه هایش اطرافمان کم نبوده اند؛ ستایش، آتنا، پریا و... آنهایی بودند که زندگیشان پایان یافت و نماندند تا عمری با کابوسی که در بیداری با آن مواجه شده بودند، دست و پنجه نرم کنند، امّا بسیارند کودکانی که تحت این خشونت زندگی کرده اند و می کنند و اینکه آینده ای خواهند داشت یا نه، در ابهام است.

موسسه موعود در یکصد و ششمین نشست فرهنگ مهدوی با عنوان «کودکان آنلاین و مسوولین آفلاین» به آسیب شناسی استفاده کودکان از فضای مجازی پرداخت.  با توجه به حساسیت های این دوره سنی و بازگشایی مدارس بار دیگر تصمیم گرفتیم تا به بررسی بعد دیگری از آسیب های آخرالزمانی که کودکان را هدف گرفته است بپردازیم. ازین رو موضوع نشست صد و پانزدهم را به موضوع  «جرائم جنسی و بی پناهی کودکان» اختصاص دادیم تا با دعوت مجدد از محققین و اساتید صاحبنظر برای ارائه سخن، راه کارهایی برای پیشگیری از این پدیده شوم جوامع آخرالزمانی پیش روی مسوولین و خانواده ها قرارگیرد.

موعود نشست  جرائم جنسی و بی پناهی کودکان را پنج شنبه ۳۰ شهریور ماه از ساعت ۱۵ در محل سالن سوره حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی واقع در خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ برگزار می کند.

در ادامه این نشست، اسماعیل شفیعی سروستانی نیز با موضوع «راز تکرار عزاداری و ذکر مصیبت همه ساله» سخنرانی می کند.

در حاشیه این نشست نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و مهدوی دایر است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 0 =