مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

دشمن به دنبال ضربه زدن و تهی کردن هیئت‌های مذهبی از درون است

شناسهٔ خبر: 4093366 -
زنجان-مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: دشمن به اهمیت و کارکرد هیئت های مذهبی پی برده و به دنبال ضربه زدن و تهی کردن هیئت‌های مذهبی از درون است.

به گزارش خبرنگار مهر،  حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری شامگاه چهارشنبه در همایش پرچمداران بصیرت ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم،  افزود: دشمن به اهمیت و کارکرد هیئت های مذهبی  پی برده و در تلاش برای تهی کردن و ضربه زدن از درون به هیئت های مذهبی است و به دنبال تهی کردن از درون هیئت‌های مذهبی است.

وی با اشاره به ظرفیت فوق‌العاده هیئت‌ها در جریان‌سازی‌ها، ادامه داد: در واقع از سال ۱۳۴۲ انقلاب اسلامی بر محوریت هیئت ها بوده است و در واقع انقلاب اسلامی مولود هیئت های مذهبی است.

صفی یاری  با اشاره به جایگاه و ارزش قرائت قرآن کریم، افزود: در واقع سه موضوع برای این امر محتمل است که شامل فضیلت، وظیفه و ضرورت قرائت قرآن کریم است که بررسی از هر منظر موجب واجب شدن قرائت قرآن کریم می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: هیئتی بودن نیز یک فضیلت است و  باید از ظرفیت هیئت ها استفاده شود، چرا که هیأت یک مجموعه چند بعدی است و ما می خواهیم از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

صفی‌یاری با اشاره به اینکه در ماه ذی‌الحجه ما دو موقعیت غدیری و موقعیت محرمی داریم، گفت: نباید موقعیت غدیری در ماه ذی‌الحجه تضعیف شود، مگر چه قدر نسل امروز ما با فلسفه غدیر و امامت و ولایت آشنا هستند و چقدر آنها را با این موضوع آشنا کرده‌ایم؟ سوال اینجاست ما از فرصتی که برای تبیین واقعه غدیر فراهم شده چقدر استفاده کرده‌ایم؟.

وی با اشاره به فلسفه روز مباهله و اهمیت تبیین آن در جامعه، گفت:  بحث آسیب‌های اجتماعی نگران کننده است و خانواده‌های ما دارند از هم می‌پاشد، در صورتی که غدیر و مباهله برای این است که بیاید و به ما انسجام دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تاکید کرد: فضای غدیری در استان زنجان باید از عید قربان تا ۲۵ ذی‌الحجه ادامه داشته باشد و  موضوع غدیر بسیار مهم است و نیازمند تبیین همه جانبه است.

صفی‌یاری با اشاره به اینکه حرکت در مسیر اهل بیت (ع) موجب برکت در زندگی می‌شود، افزود: هیأتی‌ها به لحاظ فعالیتی که دارند باید قدردان جایگاه خود باشند.

وی افزود: باید ببینیم، اصلا نقش هیئت ها چیست و آیا تاثیرات این هیئت ها وجود دارد و ارزیابی شود که نقاط ضعف و قوت هیئت ها چه بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری جوانان باید با شور آمده و با شعور خارج شوند، اضافه کرد: اگر هیأتی‌ها به این امر برسند که وظیفه آنها معرفت‌افزایی است در این فضای گناه و بحران زده اجتماعی مشکلی نخواهیم داشت.

صفی‌یاری با بیان اینکه اینکه نقش اصلی و مسیر حرکت هیئت ها، باید تعیین و تعریف شده است، افزود: عدم اصلاح رفتار شخصی یک جوان که به هیأت می‌رود، زیبنده نیست.

وی با بیان اینکه محور کارها در فعالیت‌ها باید به روز و تاثیرگذارتر باشد، اضافه کرد: در واقع ما به دنبال هیأتی هستیم که بصیرت‌افزایی کرده و از این طریق سطح آگاهی جامعه افزایش پیدا کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه مسوؤلان هیأت باید در وسط میدان احساس مسؤولیت کرده و فعالیت کنند، تصریح کرد: باید در هیأت از آرمان‌های امام حسین (ع) دفاع کنیم، چرا که از اهداف ایشان نیز اصلاح امت بوده و این امر به اندازه‌ای اهمیت داشته که امام حسین (ع) نیز هدف خود از قیام را اصلاح امت اعلام کرده بود.

صفی‌یاری با اشاره به اینکه اصلاح امت راهبرد امام علی (ع) است، تصریح کرد: هیئت های مذهبی نیز باید این گونه باشند و بر اساس همین الگو فعالیت کنند.

وی با اشاره به ظرفیت فوق‌العاده هیئت ها در جریان‌سازی گفت: در واقع از سال ۱۳۴۲ انقلاب اسلامی در محوریت هیئت ها بوده‌اند و در واقع انقلاب اسلامی مولود هیئت های مذهبی است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان  با بیان اینکه هیئت های مختلف در طی دوران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران چه در مقطع مبارزات ستم شاهی و چه در دوران دفاع مقدس و تثبت آن همواره حضور چشمگیر و تعین کننده و تاثیرگذار داشتند، گفت:  در ودران دفاع مقدس، ایستادگی در برابر فتنه گران و خلق حمناسه ۹ دی به عنوان یک اصل مهم و اساسی فعالانه در صحنه بودند و شکب گیری حماسه ۸۹ دی مرهون حضور حماسی هیئت های مذهبید ر صحنه است.

صفی یاری تربیت نیروهای  ارزشی و اهلی بیتی و وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی را از مهم ترین کارگردهای هیئات هذهبی عنوان کردو  گفت: شهید حججی نمونه عینی از پرورش یافتگان در هیئت های نذهبی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه دشمن این موضوع را فهمیده است و به دنبال تهی کردن از درون هیئت های مذهبی است و هیئت ها قادر به تربیت نسل اهل بیتی هستند، گفت: باید با تقویت کارکرد هیئت ها، مانع تحقق اهداف دشمن شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 9 =