رحیم جعفری

کرمانشاه- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: صلاحیت و مجوز خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و خبرنگاران را قطعا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص می‌کند و اصل هم بر همین مجوز است.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از انتشار اخبار مکرری از منع ورود خبرنگاران به جلسات استانداری کرمانشاه، روابط عمومی استانداری اعلام کرد که "تشخیص دادیم این رسانه ها صلاحیت ندارند".

مدیر کل فرهنگ و ارشاد و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پاسخ به قانونی بودن یا نبودن این اظهار نظر، گفت: صلاحیت و مجوز خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و خبرنگاران را قطعا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص می کند و اصل هم بر همین مجوز است.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: خبرنگارانی هم کارت خبرنگاری دارند صلاحیتشان محرز است و از هرجایی که بروند می توانند با ارائه این کارت خبر تهیه کنند و مجوز ورود به هر برنامه ای را دارند.

وی افزود: در خصوص دعوت خبرنگاران به مراسم خبری هم ما نمی پسندیم که شرایطی خاصی بگذارند و یا گروه خاصی را دعوت کنند. اینکه گاهی خود دستگاه ها خبر تولید می کنند و به رسانه ها می دهند مرسوم است و با دعوت های سلیقه ای متفاوت است.

وی افزود: نظر ما این است که رسانه ها در صورتی که مجوز داشته باشند می توانند در جلسات مختلف حضور داشته باشند. اینکه گروهی را دعوت کنیم و گروهی دعوت نشوند سلیقه است و حقیقتا ما نمی توانیم اعمال نفوذ کنیم و الزام کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه با تاکید بر اینکه رسانه های دارای مجوز صلاحیت انعکاس اخبار را آزادانه دارا هستند، گفت: باید از خود استانداری کرمانشاه پرسیده شود که منظور از این اظهار نظر چیست. پاسخ ما این است که مرجع تشخیص صلاحیت وزارت فرهنگ و ارشاد است و اگر نهادی بحثی در این رابطه داشته باید خودش توضیح بدهد که منظورش چیست.

کد خبر 4093847

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =