رئیس سازمان توسعه تجارت ایران:

۹۰۰ میلیون دلار از ایران به ترکیه صادر شده است

شناسهٔ خبر: 4093952 -
ارومیه –قائم مقام وزیر در امور تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در شش ماه نخست امسال ۹۰۰ میلیون دلار از ایران به ترکیه صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی خسرو تاج عصر پنشجنبه در جریان بازدید از بازارچه مرز رازی خوی اظهارداشت: در شش ماه نخست سال جاری  ۹۰۰ میلیون دلار ارزش صادرات کشور ما به ترکیه و ۳.۱ میلیارد دلار حجم واردات  از کشور ترکیه بدون احتساب نفت است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به آخرین وضعیت تعرفه های ترجیحی در امور گمرکی میان دو کشور ایران و ترکیه اظهار داشت: طبق موافت نامه امضا شده میان کشور ایران و ترکیه در سال ۹۲، ترکیه ۱۴۰ فقره از کالاهای صادراتی ایران شامل اقلام عمدتا  کشاورزی و ایران ۱۲۵ فقره از کالاهای صادراتی ترکیه عمدتا تولیدات صنعتی را شامل تعرفه ترجیحی قرار داده اند.

خسرو تاج با اشاره به ظرفیت مرز رازی اظهار داشت: خط ریلی رازی یک مسیر استراتژیک و مسیر ارتباط با اروپا است و باید خدمات ترمینالی جهت رفاه حال مسافران در مرز رازی توسعه پیدا کند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین در سفر به شهرستان خوی همچنین از بازار بورس تخمه های آجیلی آفتابگردان و کدو بازدید و جریان مشکلات این بازار در زمینه ورود تخمه های آجیلی خارجی قرار گرفت.

مجتبی خسرو تاج  قائم مقام وزیر در امور تجارت از قسمت های مختلف مرز رازی و میدان خشکبار بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مرز رازی و میدان خشکبار قرار گرفت.

در این بازدید صفرزاده معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی، فرماندارخوی، نمایند مردم شهرستان های خوی و چایپاره در مجلس، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت و مدیر کل حمل و نقل و پایان های استان رئیس سازمان توسعه تجارت ایران را همراهی می کردند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =