تحرکات گسترده مخالفان برای سرنگونی دولت سنیوره آغاز می شود

گروهها و احزاب سیاسی مخالف دولت فواد سنیوره نخست وزیر لبنان برای تحرکات گسترده خیابانی به منظور تشکیل دولت وحدت ملی آماده می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی" الاخبار"با اعلام این مطلب نوشت : احزاب وگروه های مختلف ملی واسلامی لبنان ضمن حمایت ازمواضع دبیرکل حزب الله، آمادگی خود را برای تحرک گسترده برضد دولت سنیوره اعلام داشتند .

احزاب ملی و اسلامی منطقه بقاع در شرق لبنان در بیانیه ای، دولت سنیوره را غیرقانونی توصیف و برضرورت تحرک برای براندازی آن تاکید کردند .

این بیانیه باحمایت کامل ازمواضع اخیر سید حسن نصرالله از مردم منطقه بقاع خواست برای تحرک گسترده وپاسخ به درخواست سید حسن در آمادگی کامل باشند تا دولتی سرکار آید که به بیگانگان مرتبط نباشد .

تجمع کمیته ها و انجمن های مردمی لبنان در این بیانیه، برضرورت جلوگیری از دخالت های آمریکا در امور داخلی لبنان و تشکیل کابینه وحدت ملی در این کشور تاکید کرد.

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله با رهبران احزاب و جریان های سیاسی مخالف دولت فواد سنیوره به توافق رسیده است تا ابتکار عمل تحرک گسترده خیابانی وهماهنگی های لازم را، آنها در دست گیرند .

روزنامه الاخبارنوشت : نخستین گام پس از استعفای وزرای دولت، کناره گیری نمایندگان جناح های مخالف دولت از مجلس لبنان است که رای عدم اعتماد خود را براساس اینکه دولت سنیوره غیرقانونی است؛ ازآن پس بگیرند وبه دنبال آن تحرکات خیابانی گسترده ممکن است در کمتر از شش تا دوازده ساعت پس از آن آغاز شود .

به نوشته این روزنامه تظاهرات ممکن است تا 40 روز و تا هنگام سرنگونی دولت سنیوره ادامه یابد .

این فراخوان پس ازآن ارائه شد که درهفته های گذشته، همه تلاشهای سیاسی که جنبش مقاومت سیاسی لبنان و همپیمانان سیاسی آن برای حفظ دستاوردهای پیروزی درجنگ لبنان به عمل آوردند به علت عدول گره 14 مارس از توافقات قبلی درباره خروج از بحران سیاسی ناکام ماند.

کد خبر 409785

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =