در نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با هنرمندان تئاتر استان مطرح شد؛

نارضایتی از وضعیت تئاتر استان کرمانشاه/درخواست فضای اختصاصی تئاتر

شناسهٔ خبر: 4098402 -
کرمانشاه- نارضایتی مدیرکل ارشاد استان کرمانشاه از تئاتر استان و درخواست فضای اختصاصی از سوی انجمن نمایش برای تئاتری ها از موارد نشست مشترک بین این دو در استان کرمانشاه بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به منظور آسیب‌شناسی مسائل و مشکلات حوزه تئاتر استان، نشستی را با هنرمندان این حوزه برگزار کرد.

حجت الاسلام رحیم جعفری طی این نشست خطاب به هنرمندان تئاتر استان گفت: ما برای یک تساوی نه عدالت اینجا هستیم. ما همیشه مورد هجمه هنرمندان انجمن های مختلف قرار می گیریم که چرا فقط انجمن تئاتر را می بینید و هنرمندان تئاتر را پشتیبانی مالی می کنید؟

انجمن های دیگر هم انتظار حمایت از ما دارند

وی افزود: نباید شما هنرمندان تئاتری توقع داشته باشید که ما شما را همیشه حمایت کنیم، انجمن های دیگری هم هستند به طور مثال انجمن عکاسان کرمانشاه درخواست یک میلیون تومان جهت چاپ کتاب و برگزاری نمایشگاه از ما داشتند؟ یعنی با یک میلیون تومان کتاب نفیسی چاپ می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه، شما هنرمندان نباید هنر را دولتی وابسته به دولت کنید، تاکید کرد: شما باید تولید هنر کنید و آنقدر قوی کار کنید که خودتان تولید سرمایه کرده و اسپانسر به سراغ شما بیاید!

هنر را دولتی و وابسته به دولت نکنید

وی خاطرنشان و تاکید کرد: فرهنگ و هنر را وابسته به دولت نکنید. شما باید منتقد و صدای مردم باشید و متناسب با فضای روز جامعه کار کنید.

جعفری تصریح کرد: شما باید ببینید احتیاج جامعه چیست؟ مشکلات مردم را درک کنید و هنر خود را در آن قالب خلق کنید.

وی با اشاره به جشنواره تئاتر در استان کرمانشاه و ابراز نارضایتی از این جشنواره گفت: من کارهای جشنواره را دیدم و  واقعا در سطح ضعیفی برگزار شد و کارها به جای اینکه پیشرفت کنند پسرفت کرده بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: من این نقد را از اداره کل شروع می کنم و باید کارمان را درست انجام دهیم، نظارت را درست انجام دهیم و بعد انتقادم  به شما است.

از وضعیت تئاتر استان بسیار گلمه مند هستم

وی تاکید کرد: من قصد توهین و اعتراض به شخص یا گروه خاصی نداشتم و  فقط از وضعیت تئاتر بسیار گله مند هستم.

جعفری با بیان اینکه ما اوج کارهای شما را دیده ایم، گفت:  کارهای آقای پلوک، زندی و خیلی های دیگر ...حالا چرا باید افت کنیم؟ همه شما جوانان و پیشکسوتان برای ما مهم و با ارزش هستید.

وی ادامه داد: ما الان برای تئاتر خصوصی دور هم جمع نشده ایم بلکه  برای تئاتر کرمانشاه جمع شده ایم. ما برای تعالی تئاتر کرمانشاه دور هم جمع شدیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تاکید کرد: ما باید رقابت داشته باشیم اما تخریب و تزاحم نداشته باشیم.

لزوم آسیب شناسی تئاتر استان

وی افزود: من پیشنهاد میدهم شورای تخصصی برای تئاتر ایجاد شود، و نظارت در این زمینه را جدی بگیرد. همچنین بحث پژوهش تئاتر را فعال کنیم.

جعفری تصریح کرد: باید آسیب شناسی کنیم، ببینیم اشکال کار کجاست؟ آیا اطلاع رسانی ضعیف است؟ کار گروه ها ضعیف است؟   چه مشکلی وجود دارد؟

وی تاکید کرد: آموزش را به عنوان اولویت اول در دستور کار خود قرار دهیم و تعامل سازنده و صمیمانه داشته باشیم تا به نتیجه برسیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بر ارتباط صمیمانه و بیشتر  فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان تئاتر و انجمن نمایش برای حل مشکلات موجود تاکید کرد.

ریالی پول نمیخواهیم اما خواستار فضای اختصاصی برای تئاتری ها هستیم

محمدرضا درند، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه نیز در این نشست در خواست کرد،  مجموعه تئاتر شهر به انجمن تئاتر برگردد.

وی با بیان اینکه ریالی پول از اداره کل نمی خواهیم، افزود: ما یک فضای اختصاصی می خواهیم و تک تک افراد مشکلات خود رادر این حوزه اعلام کردند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 8 =