دادگر: فدراسیون جهانی هم به رأی مجمع تیراندازی احترام می گذارد

رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: فدراسیون جهانی تیراندازی به رأی مجمع انتخاباتی احترام می گذارد و مجمع را بالاترین مرجع تصمیم گیری می داند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی در گفتگو با رادیو جوان در خصوص مسائل پیش آمده در انتخابات فدراسیون تیراندازی عنوان کرد:  در انتخابات سال ۹۳ من به عنوان کاندیدای انتخابات حضور داشتم و من و سید مهدی هاشمی موفق شدیم به مرحله دوم راه پیدا کنیم. در مرحله دوم هر دوی ما ۲۰ رأی آوردیم و در نهایت انتخابات ۲۱ بر ۱۰ به نفع آقای هاشمی به پایان رسید. البته در میانه  انتخابات  هاشمی اعلام انصراف کرد ولی در کوران انتخابات وی در صحنه باقی ماند.

وی افزود: با توجه به دو شغله بودن آقای هاشمی، من حق خود می دانستم که موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنم بنابراین به دیوان عدالت اداری شکایت کردم و دیوان رأی به ابطال انتخابات داد. با اعتراض هاشمی مجدد رأی تجدیدنظر صادر شد که باز هم به نفع من بود. همه این موارد در کمال سکوت و بدون هیاهو پیگیری شد.

دادگر ادامه داد: دیوان عدالت اداری در آن زمان در سه مرحله به وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که ظرف یک هفته نسبت به ابطال و برگزاری مجدد انتخابات تیراندازی اقدام کند. وزارت ورزش و جوانان به ناچار و به تبعیت از قانون مبینی را به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب کرد و بعد از یک پروسه نسبتاً طولانی انتخابات برگزار شد و من با رأی اکثریت به عنوان رئیس فدراسیون تیراندازی انتخاب شدم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در خصوص اظهار نظر اخیر دیوان عدالت اداری عنوان کرد: دیوان عدالت اداری پس از شکایت سید مهدی هاشمی رأیی را صادر کرد که انتخابات سال ۹۳ به قوت خود باقی است. با توجه به اینکه این رأی ابهاماتی برای وزارت ورزش و جوانان داشت، این وزارتخانه در نامه ای به دیوان خواست تا نحوه اجرای رأی را معین و ابهامات را برطرف کند. دیوان هم در پاسخ عنوان کرد که رأی اخیر درست است اما اقدام اجرایی ندارد.

دادگر در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به ابلاغ رأی دیوان ۴۸ ساعت قبل از انتخابات، برگزاری مجمع قانونی بود یا خیر؟ گفت: هر چیزی روال عادی و قانونی خود را دارد. دوستان رأی فاقد  امضا را در رسانه ها ۴۸ ساعت قبل از انتخابات انعکاس دادند ولی دیوان بعد از صدور رأی آن را به اجرای احکام می سپارد و اجرای احکام به وزارت مربوطه ابلاغ می دارد و آنها موظف به اجرا می باشند اما چون این مجرای قانونی طی نشده بود و رأی به وزارت ابلاغ نشده بود، به اجرا در نیامد.

وی تأکید کرد: این موضوع کش و قوس های فراوانی داشت. من از اول گفتم که ما تابع قانون هستیم و باید به آن احترام بگذاریم. همیشه بدون سر و صدا و جنجال موضوع را پیگیری کردم. حتی زمانی که رأی ابطال انتخابات سال ۹۳ را گرفته بودم به دلیل اینکه مقارن با چند ماه قبل از المپیک بود موضوع را مطرح نکردم. من مسائل نظام را به منافع شخصی ارجح می دانم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که آیا نام شما به عنوان رئیس در فدراسیون جهانی ثبت شده است یا خیر؟ اظهار داشت: این وظیفه کمیته ملی المپیک است. البته دیروز هم مهندس شهنازی در خصوص نامه اخیر کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی گفتند که ترجمه نامه درست نبوده است و ترجمه واقعی این است که موضوع تیراندازی در حال بررسی است و هرچه از سوی وزارت اعلام شود به فدراسیون جهانی نیز انعکاس داده می شود. من در مسابقات جهانی نیز حضور داشتم و با رئیس و نایب رئیس فدراسیون جهانی دیدار کردم. آنها به گرمی از من استقبال کردند و از ایشان خواستم تا به ایران بیایند.

دادگر تصریح کرد: فدراسیون جهانی خیلی به دنبال این اتفاقات نیست. باید بگویم فدراسیون جهانی به رأی مجمع احترام می گذارد و مجمع را بالاترین مرجع تصمیم گیری می داند.

وی در خصوص مشکلات سخت افزاری تیراندازی بیان کرد: در سلاح خفیف، خیلی خوب سرمایه گذاری نکرده ایم. در مورد مسائل سخت افزاری یا سلاح ها از قدیم بوده اند یا نیاز داریم که آنها را بازسازی و به روز کنیم. در مورد فشنگ و ساچمه به هیچ عنوان مشکلی نداریم و در مسابقات جهانی روسیه هم فشنگ خارجی تهیه کردیم. در ساچمه نیز به دنبال تأمین تجهیزات یک ساله خارجی برای تیم های ملی هستیم که مورد تأیید مربیانمان باشد. در مورد فشنگ های خفیف نیز سه شنبه آینده به اصفهان می رویم تا با تیمی متخصص از کارخانجات تولید فشنگ بازدید کنیم. در مورد خفیف نیز به اندازه تمرینات، تجهیزات داریم اما به دنبال تأمین آن نیز هستیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در مورد مشکلات مالی این فدراسیون اظهار داشت: ما فدراسیون را با بدهی ۱۵ میلیارد و ۶۵۸ میلیون تومان تحویل گرفته ایم. هدف ما این است که اولاً بدهی بار نیاوریم و دوماً این بدهی را با شیب ملایم پرداخت کنیم. عمده این بدهی مربوط به هزینه بلیت هواپیما، هتل ها، اجاره اماکن و بدهی به ورزشکاران و بدهی به لازلو بود. لازلو جدیداً نامه ای به دادگاه عالی ورزش نوشته است و شکایت کرده که در صورتی که بدهی اش پرداخت نشود ادعاهایی دارد.

دادگر در پایان خاطرنشان کرد: ما در خدمت همه جامعه تیراندازی هستیم. به نظر می رسد بهتر است به جای این همه تنش، حاشیه سازی و تقابل دست به دست هم بدهیم و برای اهتزاز پرچم ایران تلاش کنیم.

کد خبر 4098938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =