بسیج با ورود کالای غیرقانونی به کشور مبارزه کند

وزیر صنعت بابیان اینکه بسیج بایدیکی از وظایف خود را مبارزه با ورود کالای غیرقانونی به مرزهای کشور قرار دهد، گفت: ما این وظیفه مهم را داریم که از کالای قاچاق و حتی کالای خارجی استفاده نکنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر  محمد شریعتمداری در همایش ایثارگران و بسیجیان وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: امسال تقارن زیبای هفته بسیج را با دهه عاشورا داریم که در واقع خواستگاه هفته بسیج در نظام اسلامی و همه نظام های انقلابی اسلامی جهان فرهنگ عاشورایی ما است.

 وی ادامه داد:  در سایه برخورداری از نعمت بزرگ اسلامی یعنی بسیج به عنوان مدرسه عشق می‌ توانیم ایثارگرانه در راستای هدفی که داریم بایستیم و بدون هیچ ترس و واهمه ‌ای ‌قدم برداریم و پس از گذشت سال‌ ها ‌در جای جای سرزمین ما و نه فقط در مرزها، هنوز نشانه های فراوانی از ایثارگری و جانبازی و حرکات شهادت طلبانه در ایام ۸ ساله دفاع مقدس را مشاهده می‌ کنیم.

وزیر صنعت گفت: برای صبر و شکیبایی در پاسداری از فرهنگ عاشورایی است که ما عزاداری می‌ کنیم و هدف بزرگ ما در  ۱۴ قرن پس از شهادت و ایثار امام حسین علیه السلام، زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورایی درجامعه اسلامی است.

به گفته وی هفته دفاع مقدس و هفته بسیج نه فقط به عنوان یک کار نمادین بلکه به عنوان یک اقدام سازنده برای ادامه عنصر اساسی صبر و شکیبایی در حیات جمهوری اسلامی ایران و همه نهضت های انقلابی جهان حائز اهمیت است.

شریعتمداری ادامه داد: در شرایط صلح، بسیج می‌تواند به عنوان یک شجره طیبه مثل خون و روح در بدن دستگاه اجرایی خلاقانه و مبتکرانه دارای ماموریت های اساسی و ویژه‌ ای ‌شود که مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در این راستا مسئولیت سنگینی دارند.

وی با بیان اینکه ضریب نفوذ عضویت بسیج در بین اعضای وزارت صنعت، معدن و تجارت ۶۶ درصد است، این بدان معناست که ۶۶ درصد اعضای وزارت خانه اعلام آمادگی کردند تا بسیجی بیاندیشند وحرکت کنند، گفت: بعد از شبیخون فرهنگی یکی از هجمه های اساسی نظام استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران، هجمه ی اقتصادی است.

شریعتمداری ادامه داد: محاصره، تحریم و تحمیل برخی از روابط و مقررات بین المللی همه ابزار هایی است که تنها به دلیل استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران علیه این نظام مقدس به کار گرفته شده است.

وی ادامه داد: حرکت در جهت ایجاد یک اقتصاد مقاوم و به فرموده رهبر معظم انقلاب به اقتصاد مقاومتی یک حرکت ایثارگرانه و مجاهدانه است و بسیج یکی از مهمترین و شایسته ترین ارکان تحقق این هدف است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تولید ملی و حفاظت از آن یکی از مهمترین مجاهدت هاست و  بسیجی های ما در عرصه فعالیت های اقتصادی باید حامی تولید ملی باشند.

شریعتمداری ادامه داد: نهضت پاسداری و حمایت از تولید ملی باید یکی از مهمترین اهداف بسیجی های کشور ما در همه دستگاه ها، همه آحاد ملت، همه جوامع، همه اقشار و همه طبقات و البته وزارتخانه مسئول تولید در حوزه صنعتی و معدنی، وزارت صنعت و معدن و تجارت باشد.

وظیفه داریم از کالای خارجی استفاده نکنیم 

 وی افزود: باید با اصلاح و سهل کردن مقررات فعالیت های اقتصادی شرایط تولید داخلی را به گونه ‌ای ‌فراهم کنیم تا کالای وارداتی خارجی حتی به صورت قاچاق امکان رقابت در عرصه تولید داخلی با کالای مشابه خودش را نداشته باشد و بسیج باید یکی از وظایف خود را مبارزه با ورود کالای غیرقانونی به مرزهای کشور قرار دهد.

وی تصریح کرد: همه ما به عنوان کسانی که مدعی فرهنگ بسیج و ایثارگری هستیم این وظیفه مهم را داریم که خودمان مظهر استفاده از تولید ملی باشیم و از کالای قاچاق و حتی کالای خارجی استفاده نکنیم.

وزیر صنعت تاکید کرد: یکی از مهمترین حمایت‌ ها از تولید ملی، ‌ایجاد فرهنگ حمایت از تولید داخلی در جامعه است یعنی اینکه کاری کنیم که استفاده از تولید ملی باعث افتخار و ارزش و استفاده از کالای خارجی حتی کالایی که به صورت قانونی وارد کشور شده یک اقدام غیر ارزشی محسوب شود.

وی افزود: یکی از مهمترین محدودیت های سرمایه گذاری خارجی در کشور متاسفانه وجود فساد در نظام اداری ما است که باید با آن مبارزه کرد و  اول از همه خود دولت باید متکفل این امر باشد.

از فساد خرد و کلان در دستگاه های اداری نمی گذرم 

شریعتمداری ادامه داد: بنده از فساد خرد و کلان در دستگاه اداری مربوط به این وزارت خانه نمی گذرم و همه تلاشم را برای برخورد با این تخلفات انجام خواهم داد و همکارانم در دستگاه نظارتی موجود در وزارت خانه نیز مکلف هستند با همه مظاهر فساد به اشد وجه برخورد کنند.

وی تصریح کرد: باید با اخلاق و با رعایت همه اصول، بدون پرده دری و ریخن آبرو و حیثیت کسی، اطلاعاتی که فکر می‌ کنیم صحیح هست و به بهتر شدن فضای اداری و جامعه ما کمک می‌کند را در اختیار دستگاه های مربوطه قرار دهیم.

این عضو کابینه دولت دوازدهم اضافه کرد: شفافیت قوانین و برداشتن مقررات پیچیده، کوچک کردن و چابک کردن نظام اداری، سپردن کار به مردم، نشاندن دولت در جایگاه سیاستی، هادی و مشوق و همچنین دور کردن دولت از فعالیت هایی که ما به آن اعمال تصدی می‌گوییم و بردن دولت به سمتی که ما به آن اعمال حاکمیت می‌گوییم، مجموعه ‌اقداماتی است که می‌تواند از فساد جلوگیری کند و ما باید این مسیر را در نظام اداری کشور به کار گیریم.

کد خبر 4100900

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =