ملزم به ارائه خدمات مسافری دریایی در ایام تعطیل هستیم

بندرعباس - مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: ملزم به ارائه خدمات مسافری دریایی در ایام تعطیل هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمد محسنی بیان داشت: آنچه می تواند بشکل مقطعی سفرهای دریایی را دچار وقفه و بنادر را تعطیل نماید شرایط نامساعد جوی، آن هم به دلیل ایمنی جان مسافران بوده که این موضوع  نیز از طریق روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی بعنوان مرجع اصلی درج اخبار حوزه دریایی استان به اطلاع اصحاب رسانه می رسد.

مدیر بنادر شرق استان گفت: با توجه به برنامه از پیش تدوین شده و اعلام از طریق روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ناوگان مسافرای دریایی بر اساس مسئولیت های قانونی خود در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی طبق برنامه درخدمت مسافران بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه های سوگواری سنتی که در جزیره شهید پرور هرمز برگزار می شد و تا پاسی از شب ادامه داشت، سرویس های ویژه ای بمنظور بهره مندی بیشتر عزاداران از آیین های مذهبی، خارج از برنامه زمانبندی در خدمت عزاداران قرار گرفت .

این مقام مسئول با اشاره به اخباری که پیشتر در شبکه های مجازی مبنی بر تعطیلی بنادر در روزهای تاسوعا و عاشورا حسینی انتشار یافته بود گفت: خدمات در پایانه های مسافری براساس مسولیت های قانونی در طول سال بشکل مستمر ارائه می گردد و تعطیلات ملی و مذهبی با توجه به مراجعه مسافرین هیچ گونه تاثیری بر روند ارائه خدمات ندارد.

وی افزود: آنچه می تواند بشکل مقطعی خدمات را دچار وقفه نماید شرایط نامساعد جوی، آن هم به دلیل ایمنی جان مسافران بوده که این موضوع نیز از طریق روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی بعنوان مرجع اصلی درج اخبار حوزه دریایی استان به اطلاع اصحاب رسانه می رسد.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر به تعداد ترددها مسافری در دهه اول محرم نیز اشاره ای داشت و گفت: در این ایام ۵۰ هزار سفر دریایی در مسیرهای سه گانه بشکل رفت و برگشت انجام پذیرفته است.

 وی تصریح کرد :خدمات در پایانه های مسافری شهید حقانی به بندرشهید ذاکری، بندر هرمز و بلعکس همه روزه از ساعت ۶ صبح تا ۲۲ انجام می شود.

کد خبر 4102449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =