تمام بیمارستان‌های استان همدان به مرکز «سی‌تی‌اسکن» مجهز می‌شود

همدان - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تمام بیمارستان‌های استان همدان به مرکز «سی تی اسکن» مجهز می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا عبادیان در نشست صمیمانه با فرماندار شهرستان رزن با بیان اینکه طی سه سال گذشته اقدامات خوبی در شبکه بهداشت و درمان رزن انجام شد، اظهار داشت: طی سال های اخیر مردم در فضای امن سلامتی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه خدمات انجام شده در طرح تحول سلامت آنگونه که باید به مردم اطلاع‌رسانی نشده است، گفت: به طور مثال طی سال‌های اخیر در مراقبت مادر باردار و فرزندان اقدامات خوبی انجام شده درحالی که اطلاع رسانی صورت نگرفته است.

عبادیان با اشاره به اینکه شهروندان همدانی پیش از سال ۹۴ از مرکز «ام. آر. آی» دولتی بی‌بهره بودند اما اکنون این امتیاز شامل حال آنان شده است، از ساخت مرکز جامع سرطان در استان همدان خبر داد و افزود: حفظ کرامت انسان‌ها همواره مورد توجه بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان در ادامه با بیان اینکه بابیان اینکه بیشتر خانه‌های بهداشت بالای ۲۵ سال عمر داشتند که در دو سال گذشته یا تعمیر و یا مجدد ساخته شدند، گفت: تیم دانشگاه مصمم است تا خدماتی که دوره قبل انجام شد با کیفیت بهتر و با اصلاح نقاط ضعف و با نتیجه‌گیری بهتر به مردم ارائه شود.

عبادیان اظهار داشت: به لحاظ فنی در گذشته رزن تنها ۱۰ متخصص داشت اما بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت بالای ۲۵ متخصص در رزن فعال بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه شهرستان رزن در ترویج و انجام زایمان طبیعی رتبه کشوری دارد گفت: سال‌هاست شهرستان رزن رتبه اول استان و چند شهرستان اول کشور را دارد که این امر به علت وجود متخصصین خوب و اطلاع رسانی درست به مردم است.

وی بابیان اینکه اطلاع‌رسانی خوبی در خصوص اقدامات انجام نشده و مردم از اقدامات بی‌اطلاع هستند چراکه پیوست رسانه‌ای پروژه‌های استان همدان مطلوب نبوده است، گفت: یک‌هزار تخت بیمارستانی در این دولت به مجموعه بهداشت و درمان اضافه می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه بهینه‌سازی و به روزرسانی امکانات شهرستان‌ها مورد توجه است، گفت: تمام بیمارستان‌های شهرستان‌ها با برنامه‌ریزی انجام شده به سی تی اسکن مجهز می‌شود.

عبادیان با بیان اینکه مشکلاتی با اداره کل مسکن و شهرسازی در خصوص ساخت بیمارستان‌ها وجود دارد، گفت: در صورت تصویب این موضوع بیمارستان‌سازی در حوزه وزارت بهداشت انجام می‌شود و با بهره‌گیری از منابع بالا سرعت کار افزایش می‌یابد.

کد خبر 4103742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =