بی تفاوتی به حوزه فرهنگ دینی از سوی فرمانداری شهرستان سنندج

سنندج - در حالی که این روزها مسائل فرهنگی یکی از اولویت های اصلی در کشور است که متاسفانه بی تفاوتی به فرهنگ دینی آن هم از سوی فرمانداری سنندج جای تعجب دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز در حالی که قرار بود مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج به میزبانی فرمانداری این شهرستان برگزار شود که بدون هیچ گونه اطلاع رسانی قبلی فرماندار و معاونین وی در جلسه حضور پیدا نکردند.

بر اساس هماهنگی های قبلی امروز چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح قرار بود جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شود که در حالی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان و معاونین وی برای حضور در این جلسه در فرمانداری حاضر شدند که خود فرماندار و معاونین وی در محل کار حضور نداشتند.

این عدم حضور فرماندار شهرستان سنندج و معاونین وی در حالی امروز صورت گرفت که پیش از آن هماهنگی های لازم با فرمانداری صورت گرفته و حتی دعوت نامه کتبی نیز برای وی ارسال شده بود و قرار بود نه تنها خود فرماندار که حتی شماری از مدیران ادارات و سازمان های دولتی این شهرستان نیز با دعوت فرمانداری در مراسم تودیع و معارفه حضور داشته باشند.

بی تفاوتی برای حضور در این جلسه تودیع و معارفه در حالی امروز صورت گرفت که توجه به مسائل فرهنگی به ویژه فرهنگ دینی یکی از نیازهای لازم و ضروری در عصر حاضر است و این روزها تمامی مدیران کشوری و استانی توجه به موضع فرهنگ را یکی از نیازهای لازم و ضروری می دانند.

فرماندار شهرستان سنندج که سابقه مدیریتی وی نیز مملو از مسئولیت نهادها و سازمانهای فرهنگی است، بارها در نشست و جلسات بر توجه به مسائل فرهنگی تاکید کرده و حتی یکی از ویژگی های اصلی مدیریت خود در فرمانداری شهرستان سنندج را در اولویت قرار دادن این مهم عنوان می کند.

بدون شک بر همگان واضح و مبرهن است که سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان نهاد متولی حوزه فرهنگ دینی بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت می کند و همکاری و تعامل مدیران و مسئولان ادارات و سازمان های مختلف دولتی به ویژه زیرمجموعه وزارت کشور با این سازمان یکی از ضرورت های اصلی است.

در روزهایی که سازمان تبلیغات اسلامی به دلیل بی تفاوتی نهادهای مسئول در حوزه آسیب های اجتماعی یکی از اولویت های خود در سال جاری را توجه به این مسئله قرار داده و متاسفانه سنندج نیز در این شاخص وضعیت نگران کننده ای دارد، عدم همراهی مجموعه فرمانداری با این سازمان جای تعجب بسیار دارد.

همچنین باید به این نکته مهم نیز توجه کرد که تقدیر و تجلیل از خدمات مدیران سابق هر نهاد و سازمانی ضروری است و به همین دلیل یک روحانی و طلبه ای که سالهاست در کسوت ریاست اداره تبلیغات اسلامی یک شهرستان فعالیت می کند باید از سوی مسئولان آن شهرستان مورد تقدیر قرار گیرد تا انگیزه برای خدمت رسانی هر چه بهتر مسئول بعدی نیز ایجاد شود.

بی تفاوتی ها به حوزه فرهنگ دینی در استان کردستان در حالی همچنان تکرار می شود که متاسفانه این روزها این استان و سایر مناطق کشور تحت هجوم بی پایان و تمام عیار دشمنان قرار گرفته و آنها از تمامی فرصت ها و روزنه ها برای اجرایی کردن نیات شوم خود بهره برداری می کنند.

کد خبر 4104704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =