راه‌های ارتباطی اردبیل با هدف توسعه صادرات بهسازی می‌شوند

اردبیل – مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: راه‌های ارتباطی این استان با هدف توسعه صادرات غیرنفتی بهسازی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محبوب حیدری ظهر پنج‌شنبه در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی اردبیل تصریح کرد: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات غیرنفتی اجرای چند پروژه راهسازی در استان اولویت‌بندی شده است.

وی افزود: از جمله اجرای باند دوم اردبیل - فیروزآباد به طول پنج کیلومتر در دستور کار است که با وجود عدم تخصیص اعتبار مورد نیاز آن بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان، تا ۱۵ روز آینده عملیات احداث به اتمام می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همچنین به اجرای باند دوم اردبیل- مشگین شهر به طول ۱۰ کیلومتر اشاره و تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز این پروژه ۳۰ میلیارد تومان است که هنوز تخصیص نیافته و با این وجود بیش از سه کیلومتر اجرا شده که امید می‌رود تا پایان برنامه به صورت کامل اجرا شود.

حیدری به بهسازی راه اصلی جلفا - اصلاندوز - پارس آباد - بیله سوار اشاره و تأکید کرد: بهسازی این محور به طول ۱۰ کیلومتر نیازمند هفت میلیارد تومان اعتبار است.

وی به بهسازی و بازیافت سرد محور خلخال - اسالم نیز اشاره کرد و افزود: از شش کیلومتر این محور ۳.۳ کیلومتر به اتمام رسیده و نیازمند ۱۴ میلیارد تومان اعتبار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان  بهسازی محور رضی - امیرکندی به طول ۱۰ کیلومتر را پروژه دیگر عنوان و تصریح کرد: پنج کیلومتر از این پروژه به رغم عدم تخصیص اعتبار به اتمام رسیده و سه کیلومتر دیگر به زودی تکمیل می‌شود.

حیدری به احداث راه اصلی خلخال- فیروزآباد اشاره و تأکید کرد: ۲۷ کیلومتر از این محور افتتاح شده و شش کیلومتر کمربندی خلخال در حال اجرا است که تکمیل آن ۴۱ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با تأکید به ضرورت بهسازی راه کریق- آرموداق ادامه داد: این محور ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و هشت کیلومتر از آن در محدوده استان اردبیل واقع شده که دو کیلومتر به اتمام رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان به ضرورت بهسازی راه ارتباطی شال- ماجولان نیز اشاره و تصریح کرد: اجرای ۱۰ کیلومتر از این محور برای سال جاری برنامه ریزی شده که در ۶.۵ کیلومتر آسفالت‌ریزی و در هفت کیلومتر بهسازی انجام شده است.

حیدری با اشاره به نیازمندی این محور به نزدیک به ۹ میلیارد تومان اعتبار اضافه کرد: در صورت تخصیص اعتبار می‌توان این محور را تا شهریور ماه سال آینده به اتمام رساند.

وی همچنین به احداث ۹.۵ کیلومتر راه روستایی، بهسازی ۶۷.۴۵  کیلومتر راه روستایی و آسفالت ۶۱.۰۵ کیلومتر راه روستایی در نیمه نخست سال جاری اشاره کرد.

کد خبر 4105419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =