در نیمه نخست سال؛

تولیدکنندگان ۷ کشور جهت سرمایه‌گذاری در اردبیل حضور یافتند

شناسهٔ خبر: 4110875 -
اردبیل – مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: در نیمه نخست سال جاری نمایندگان و تولیدکنندگان هفت کشور جهت سرمایه‌گذاری در این استان حضور یافته اند.

هاشم مظفری در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: سرمایه‌گذاران از کشورهای ترکیه، آذربایجان، روسیه، چین، کره، بلژیک و روسیه جهت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: در نیمه نخست سال جاری ۱۶ مورد پیگیری مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی گرفته اما میزان دقیق آن تا زمانی که به ثبت نرسیده قابل‌محاسبه نیست.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تأکید کرد: علاوه بر این در شش‌ماهه نخست سال به ۱۰ طرح سرمایه‌گذاری پیشنهاد شده نیز در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری مشاوره ارائه شده است.

وی با یادآوری اینکه در ۱۲ ماهه سال گذشته، ۲۷ مورد پیگیری مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته است، تعداد نهایی و دقیق سرمایه گذاری خارجی محقق شده قطعی در سال گذشته را اعلام نکرد.

مظفری با این وجود و در اظهاراتی جالب از رشد روند سرمایه‌گذاری خارجی در استان اردبیل خبر داد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در عین حال تأکید کرد: ضروری است به منظور افزایش حجم سرمایه‌گذاری زیرساخت‌های لازم در استان فراهم شده و مزیت‌هایی برای استان تعریف شود.

وی مرزی بودن استان اردبیل را یک مزیت برای سرمایه‌گذاری دانست و افزود: مزیت‌های شاخص سرمایه‌گذاری استان احصا شده و در صورت درخواست، در اختیار علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 2 =